آزمون شخصیت شناسی مایرز بریگز

به گزارش لیسو، طبق تست مایرز بریگز، 16 نوع شخصیت مختلف وجود دارد.

آزمون شخصیت شناسی مایرز بریگز

تست شخصیت شناسی مایرز بریگز (Myers Briggs) یا به اختصار تست MBTI یک ارزیابی است که ترجیحات روان شناختی را در درک و تصمیم گیری می سنجد. این آزمون شامل سؤال های چند گزینه ای است و پاسخ های شما مشخص می کند که چه نوع شخصیتی دارید و با توجه به آن، فرضیات کلی را برای موفقیت از نظر شغلی، ارتباطی و ... ارائه می دهد.

این آزمون معمولا در بسکمک از تنظیمات کسب وکارمحور استفاده می شود، مانند:

ده ها سال است که تست شخصیت شناسی مایرز بریگز مورد استفاده قرار می گیرد، اما معمولا به عنوان ابزاری نرم مورد انتقاد قرار می گیرد و نتایجی را تولید می کند که همیشه به اندازه کافی مناسب نیستند تا به طور کامل در محیط های شغلی و حرفه ای مورد استفاده قرار گیرند.

اما با وجود نقدها، تست مایرز بریگز، برای صاحبان مشاغل کوچک و دورکارانی که می خواهند درباره خودشان بیشتر بدانند و فرصت های بالقوه برای موفقیت بیشتر را کسب کنند، ارزش بسیار زیادی دارد؛ به شرط آن که خطا ها و اشتباهات احتمالی این تست را نیز بپذیرید.

بعضی از انواع شخصیت ها، برای بعضی از شرایط مناسب تر هستند و دانستن موقعیت هایی که رفتار های خاصی را بروز می دهید، می تواند درک شخصیت و رفتارتان را راحت تر کند. به عنوان مثال، اگر این تست به شما بگوید که درون گرا هستید، ممکن است تمایل بیشتری به معاشرت ها و جمع های کوچک تر و ساختاریافته نشان دهید؛ در حالی که همکاران برون گرا شما، ممکن است جمع های بزرگ و گروه های محبت آمیز بیشتری را داشته باشند.

آیا همیشه احساس کرده اید که به طور ذاتی، همیشه در نقش رهبری تیم، مشتاق و مؤثر هستید یا تفکر خلاقانه شما می تواند سرمایه عالی در تیم باشد؟ نوع شخصیت شما، با مشاهدات و تفسیر های مختلفی همراه است که می تواند شما را در تقویت اعتماد به نفس و نقاط قوتتان کمک کند.

اگر این آزمون نشان دهد که شما در پیروی از دستورالعمل های ساختاری، ایفای نقش رهبری یا درخواست کمک از دیگران ضعف دارید، می توانید از این نقاط ضعف آگاهی کسب کرده و در دراز مدت برای بهبود آن ها تلاش کنید.

منبع: اقتصادنیوز

منبع: فرادید
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1194

به "آزمون شخصیت شناسی مایرز بریگز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون شخصیت شناسی مایرز بریگز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید