احضار سفیر کنیا به وزارت خارجه و فراخوانده شدن سفیر کشورمان از نایروبی

به گزارش لیسو، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از احضار سفیر کنیا به وزارت امور خارجه اطلاع داد. او همچنین گفت سفیر کشورمان در نایروبی نیز به تهران فراخوانده شده است.

احضار سفیر کنیا به وزارت خارجه و فراخوانده شدن سفیر کشورمان از نایروبی

به گزارش لیسو، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر گفت: به دنبال صدور رأی دادگاه کنیا مبنی بر نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی به نام های احمد ابوالفتحی و سید منصور موسوی، روز گذشته خانم رقیه سوبو سفیر کنیا در تهران توسط مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به رأی مذکور به وی ابلاغ گشت. در این دیدار مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه با ابراز ناخرسندی جمهوری اسلامی ایران از رأی ناعادلانه دادگاه کنیا، به طرف کنیایی خبر داد که جمهوری اسلامی ایران سفیر خود در کنیا را جهت مشورت به تهران فراخوانده است. سفیر کنیا نیز در این دیدار گفت که مراتب اعتراض و ناخرسندی کشورمان را به دولت متبوع خود منتقل خواهد نمود.

قاسمی در مورد موضوع احضار سفیر کنیا به وزارت امور خارجه اضافه نمود: دادگاه عالی کنیا بهمن ماه سال گذشته در رسیدگی مجدد به پرونده دو متهم مذکور، ضمن تبرئه آنان از اتهامات وارده، حکم آزادی هر دو نفر را صادر کرد ولی با مداخلات غیر قضائی در این روند، پلیس کنیا از اجرای حکم و بازگشت این دو نفر به ایران ممانعت کرد و متأسفانه روز آدینه گذشته دیوان عالی کنیا رأی دادگاه عالی آن کشور را نقض کرد و دو ایرانی را به زندان بازگرداند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 177

به "احضار سفیر کنیا به وزارت خارجه و فراخوانده شدن سفیر کشورمان از نایروبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احضار سفیر کنیا به وزارت خارجه و فراخوانده شدن سفیر کشورمان از نایروبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید