استفاده از بلاک چین، استراتژی جدید بی پی برای تجارت نفت و گاز

به گزارش لیسو به نقل از فایننشال تایمز، بریتیش پترولیوم برای کارآمدتر کردن تجارت نفت و گاز خود، از بلاک چین (برترین پلت فرم نرم افزاری دنیا برای دارایی های دیجیتال) استفاده می نماید که این جدیدترین نشانه استفاده از تکنولوژی دیتابیس، در کارهای تجاری اصلی شرکت ها است.

استفاده از بلاک چین، استراتژی جدید بی پی برای تجارت نفت و گاز

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

این گروه انگلیسی اعلام نموده است که درحال سرمایه گذاری بر روی برنامه های پایلوت، برای آنالیز کاربردهای عملی و اخلاقی تکنولوژی بلاک چین در بخش انرژی بوده است.

دیوید ایتون، سرپرست تکنولوژی بی پی (بریتیش پترولیوم) می گوید: استفاده هایی برای بلاک چین وجود دارد که به ما مزیت های رقابتی خواهد داد. بلاک چین از نظر سرعت و تایید تراکنش ها بسیار کارآمدتر است.

بلاک چین یک سیستم دفتر کل دیجیتال است که تراکنش های آنلاین را ثبت می نماید و اغلب به عنوان یک نوآوری خارج از نظم و ضد تشکیلاتی (خارج از عرف نظام بانک داری) مرتبط با پول های دیجیتال، مثل بیت کوین (که به این تکنولوژی متکی است)، به حساب آورده می گردد.

هرچند علاقه بی پی به این تکنولوژی نشان می دهد که شرکت های چند ملیتی به شکل روزافزونی درحال درک فرصت های ایجاد شده توسط بلاک چین در روندهای اقتصادی اصلی خود هستند تا به این وسیله با حذف کارکنان واسطه و صورت حساب های بسیاری از تراکنش های خود، هزینه های دفتری را کاهش دهند.

بی پی در کنار غول نفتی ایتالیا، انی، و وین انرژی اتریش بر روی برنامه پایلوتی کار می کردند که تجارت با بلاک چین در شرایطی آزمایشی به طور موازی با سیستم های تجاری زنده به کار گرفته می شدند.

حال این سه غول انرژی برای تجاری سازی این سیستم با شرکت تکنولوژی آمریکایی-کانادایی بی تی ال همکاری می نمایند. از سایر شرکت های انرژی هم دعوت شده است در این امر مشارکت داشته باشند.

ایتون می گوید که تجارت نفت و گاز تنها یکی از کاربردهای بالقوه بلاک چین توسط بی پی خواهد بود و احتمالا می توان از این تکنولوژی در سایر فعالیت های خارجی و داخل سازمانی که درحال حاظر از ارزهای سنتی برای آنها استفاده می گردد استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 413

به "استفاده از بلاک چین، استراتژی جدید بی پی برای تجارت نفت و گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از بلاک چین، استراتژی جدید بی پی برای تجارت نفت و گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید