افزایش صادرات نفت آمریکا به 4 میلیون بشکه تا دو سال دیگر

به گزارش لیسو، صادرات نفت آمریکا با افزایش فراوری نفت شیل در منطقه پرمیان باسین، ممکن است تا سال 2020 به 3.9 میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند.

افزایش صادرات نفت آمریکا به 4 میلیون بشکه تا دو سال دیگر

به گزارش لیسو، هیوستون کرونیکل به نقل از اس اند پی گلوبال پلاتس نوشت: برآورد می گردد صادرات نفت آمریکا در سال میلادی آینده به 2.2 میلیون بشکه در روز صعود کند.

بنا بر آمار ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا، صادرات نفت آمریکا برای نخستین بار در ماه مه سال جاری از مرز ماهانه 2 میلیون بشکه در روز عبور کرد و صادرات این کشور در ماههای ژوئن و ژوییه بالای 2.1 میلیون بشکه در روز بود و میزان صادرات در ژوئن به رکورد 2.2 میلیون بشکه در روز رسید.

از زمانی که آمریکا در اواخر سال 2015 به ممنوعیت چهار دهه ای صادرات نفت انتها داد، صادرات این کشور روند افزایشی را سپری نموده است و با یاری بالا رفتن قیمتهای نفت که به فعالیت صنعت شیل رونق دوباره ای بخشید، روند رشد صادرات آمریکا در یک سال و نیم گذشته ادامه پیدا نموده است.

همزمان فراوری در منطقه پرمیان نیز جهش یافته و بنا بر برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا، 3.427 میلیون بشکه در روز در سپتامبر بود و در اکتبر به 3.458 میلیون بشکه در روز افزایش پیدا می نماید.

با این حال فراوری پرمیان در تگزاس غربی و نیومکزیکو از ظرفیت خطوط لوله فراتر رفته و روند انتقال نفت به منطقه گلف کاست مکزیک را مختل نموده است.

طبق گزارش گروه مالی سیتی گروپ، تا زمانی که این محدودیت ها برطرف گردد، ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما ممکن است رشد کند زیرا مسیر به کاشینگ به اندازه گلف کاست محدود نیست. اد مورس، مدیر تحقیقات کالای سیتی گروپ پیش بینی کرد افزایش ذخایر در کاشینگ ممکن است قیمت نفت آمریکا را تحت فشار نزولی بیشتری قرار دهد و اختلاف قیمت پایه نفت آمریکا با نفت برنت را به 15 دلار در هر بشکه برساند که بزرگترین اختلاف قیمت از دسامبر سال 2013 خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 73

به "افزایش صادرات نفت آمریکا به 4 میلیون بشکه تا دو سال دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش صادرات نفت آمریکا به 4 میلیون بشکه تا دو سال دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید