تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی انسان اثبات شد خبرنگاران

به گزارش لیسو، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد که ابتلاء به ویروس کرونا بر شنوایی انسان هم تأثیر منفی می گذارد و باعث وقوع مشکلاتی مانند وزوز مداوم گوش می شود.

تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی انسان اثبات شد خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه حبرگزاری دانشجو، به نقل از نیواطلس، از جمله مسائلی که ممکن است به علت ابتلاء به کرونا برای افراد پیش بیاید می توان به کاسته شدن از شنوایی یا فقدان کامل آن، وزوز گوش و سرگیجه اشاره کرد.

تکمیل این تحقیق در دانشگاه منچستر در حدود یک سال طول کشیده و یکی از جامع ترین پژوهش های اجرا شده در مورد تأثیر کرونا بر شنوایی انسان است. بر اساس بررسی یادشده تعداد زیادی از افراد از وقوع مسائل مربوط به شنوایی در اولین روزهای ابتلاء به کرونا خبر می دهند و این مسائل ممکن است برای مدتی طولانی ادامه یابند.

این بررسی با درهم آمیختن نتایج 28 پژوهش مختلف اجرا شده و نشان می دهد 7.6 درصد از مبتلایان به کرونا با مشکل کاهش شنوایی روبرو شده اند، 7.2 درصد دچار سرگیجه شده اند و 14.8 درصد هم مشکل وزوز گوش داشته اند.

معمولاً حس وزوز کردن گوش زمانی در افراد ایجاد می شود که گوش آنها به علت قرار دریافت مداوم در معرض آلودگی های صوتی یا عفونت آسیب دیده باشد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که ویروس کرونا به طور مستقیم باعث شکل گیری عفونت در گوش می شود.

در عین حال محققان در حال بررسی های دقیق تر برای مشخص کردن میزان دقیق آسیب های گوش انسان به علت ابتلاء به کرونا هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1519

به "تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی انسان اثبات شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی انسان اثبات شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید