تحرکات امارات برای فعال کردن جبهه شبوه یمن علیه عربستان

به گزارش لیسو، منابع یمنی از تحرکات نظامی گسترده نیروهای اماراتی در شبوه یمن که با هدف فعال کردن جبهه این استان علیه عربستان است، پرده برداشتند.

تحرکات امارات برای فعال کردن جبهه شبوه یمن علیه عربستان

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از البوابه، نیروهای دولت دست نشانده ریاض در یمن به نیروهای وابسته به امارات درباره هرگونه تحرکات مشکوک در استان ابین در جنوب یمن هشدار دادند.

در بیانیه صادره از نیروهای هادی آمده است: ما به دقت مراقب تحرکات نیروهای انتقالی و تقویت مواضع آنها هستیم. هرگونه ایجاد استحکامات جنگی با واکنش قوی ما روبرو خواهد شد. ما با هرگونه اقدام مخل امنیت به شدت برخورد می کنیم.

این واکنش نیروهای هادی پس از آن رخ می دهد که نیروهای وابسته به امارات اقدام به اعزام نیرو و تجهیزات گسترده شامل تانک و زره پوش و تانک به خطوط تماس در شرق شهر زنجبار مرکز استان ابین نموده اند.

تحرکات امارات برای نبرد با عربستان در استان شبوه

منابع قبیله ای در استان شبوه در جنوب شرق یمن فاش کردند که امارات دست به تحرکاتی در این استان زده است که گواه این است که این استان نفت خیز طی روزهای آینده شاهد درگیری با سعودی ها خواهد بود.

این منابع از تحرکات نیروهای اماراتی در پادگان های بلحاف و العلم و گشت های هوایی و پرواز پهپادهای آن در آسمان شبوه به ویژه عتق مرکز این استان خبر دادند که با هدف رصد تحرکات نیروهای هادی و منطقه ها تحرک آنهاست.

این همزمان با ورود گسترده تجهیزات و نیروهای اماراتی به پادگان العلم به منظور درگیری های احتمالی با عربستان است.

منابع یمنی در استان شبوه از ترتیبات نیروهای اماراتی و عوامل آنها برای برهم زدن اوضاع این استان علیه نیروهای عربستان و عوامل دست نشانده آنها، خبر دادند.

از سوی دیگر قرار است که تظاهرات گسترده علیه نیروهای وابسته به ریاض در این استان در روز چهارشنبه یعنی فردا برگزار گردد.

شورای انتقالی هنوز محل تظاهرات را تعیین ننموده است تا مانع از هرگونه اقدام نیروهای هادی برای سرکوب آن گردد.

پس از اینکه نیروهای هادی هفته گذشته اجازه تظاهرات عوامل وابسته به امارات را در نصاب در شبوه نداد، به نظر می رسد که امارات اینبار در پی درگیری نظامی است.

آنها در پی آن هستند که ضربه مهلکی به عربستان و نیروهای هادی وارد نمایند و به قولی انتقام شکست لودر در استان ابین را بگیرند.

تحرکات سیاسی حزب الاصلاح علیه امارات

علی محسن فرمانده شاخه نظامی حزب الاصلاح وابسته به عربستان، تحرکات سیاسی به منظور مقابله با تحرکات امارات در منطقه ها شرق یمن آغاز نموده است.

وی با جان ماری سفیر فرانسه در یمن ملاقات کرد که محور گفتگوی وی تحولات جنوب یمن بود.

فرانسوی ها مهمترین شرکت های فراوری گاز مایع در یمن به ویژه استان شبوه را در اختیار دارند و حزب الاصلاح و دولت هادی در پی این است که با متوسل شدن به فرانسوی ها از آنها به اسم اهرم فشاری علیه امارات استفاده نمایند.

این در حالی است که نیروهای علی محسن هر کسی را تصویر عیدروس الزبیدی رئیس شورای انتقالی جنوب یمن را در دست داشته باشد، بازداشت می نمایند و سناریو مقابله جدی با این شورا وامارات را در پیش گرفته اند.

کشته شدن فرمانده شاخص حزب الاصلاح در حمله پهپادی

منابع نظامی در استان شبوه یمن امروز سه شنبه از کشته شدن فرمانده شاخص حزب الاصلاح به نام علی حسین غریب در جریان نشست با تروریست های القاعده از سوی پهپاد ناشناس خبر دادند.

این منابع اعلام کردند که وی برای هماهنگی با تروریست ها برای سروسامان دادن به نیروهای شکست خورده حزب الاصلاح به نزد تروریست های القاعده رفته بود.

فتح قریب الوقوع مأرب به دست نیروهای صنعا

احمد الشلفی خبرنگار الجزیره گزارش داد: سقوط مأرب حتمی است و این طی چند روز دیگر رخ خواهد داد. این از حجم پیشروی های نیروهای صنعا تعیین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1711

به "تحرکات امارات برای فعال کردن جبهه شبوه یمن علیه عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحرکات امارات برای فعال کردن جبهه شبوه یمن علیه عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید