تصاویر تکان دهنده دختر افغان در شبکه اسپانیایی زبان

به گزارش لیسو، برنامه عکس های تکان دهنده (Fotos que sacuden al mundo) شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت، عکس متعلق به دختری افغان که در پی یک حمله انتحاری در روز عاشورا بعضی از اعضای خانواده خود را از دست می دهد، آنالیز می نماید.

تصاویر تکان دهنده دختر افغان در شبکه اسپانیایی زبان

با شرایط تور اسپانیا از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید. به بارسلون و مادرید سری بزنیم و از جزایر قناری و ایبیزا دیدن کنیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، این برنامه که در هر قسمت یکی از ماندگارترین عکس های تاریخ را مورد آنالیز قرار می دهد، این بار به سراغ عکسی رفته که توسط مسعود حسینی یکی از عکاسان معروف افغان از کودکی ثبت شده که بعد از یک حمله انتحاری در روز عاشورای سال 1390 در کنار اجساد خانواده و دوستان خود فریاد می زند.

مسعود حسینی با این عکس توانست در سال 2012، جایزه معتبر پولیتزر را از آن خود کند. پدر وی در زمان اشغال افغانستان توسط شوروی سابق، دستگیر شد و او به همراه خانواده خود به ایران آمد و دوره دبیرستان را در ایران گذراند. مسعود حسینی بعد از حمله آمریکا به افغانستان به کابل رفت و از سال 2007 و به عنوان عکاس جنگ، همکاری خود را با خبرگزاری فرانسه شروع کرد.

دختربچه ای که در تصویر مشاهده می گردد، ترانه اکبری نام دارد که از بهت کشته شدن اعضای خانواده اش فریاد می زند. لباس سبز ترانه اکبری را خانواده اش برای وی خریده بودند تا در مراسم عزاداری روز عاشورا بر تن کند. او در این عکس، از بهت مرگ برادر، اقوام و هم بازی هایش فریاد می زند.

عکس های تکان دهنده کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است و روز های پنجشنبه ساعت 1:45 به وقت تهران پخش می گردد و تکرار آن همان روز ساعات 4:45، 13:45 و 20:15، آدینه ساعت 10:15 و یکشنبه ساعت 4:15 و 20:45 روی آنتن هیسپان تی وی می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 686

به "تصاویر تکان دهنده دختر افغان در شبکه اسپانیایی زبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر تکان دهنده دختر افغان در شبکه اسپانیایی زبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید