تهران در خرداد سال جاری، 15 بار لرزید

به گزارش لیسو، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گزارشی آماری از زمین لرزه های اتفاق افتاده تهران در خرداد ماه را تشریح کرد.

تهران در خرداد سال جاری، 15 بار لرزید

به گزارش ایسنا، بر اساس آنالیز های سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در خرداد ماه سال جاری از تعداد 333 زمین لرزه با بزرگی بیشتر از 2،5 ریشتر در سطح کشور تعداد لرزه، یعنی معادل 65 درصد لرزه ها بین 2.5 تا 3 ریشتر بزرگی داشته است. 97 لرزه یعنی معادل 29 درصد بین سه تا چهار ریشتر قدرت داشته و 18 زلزله، یعنی شش درصد از کل زلزله های ثبت شده بیش از چهار ریشتر بزرگی داشته است.

در این میان از 333 زمین لرزه که بیش از 2.5 ریشتر بزرگی داشته است، 15 زمین لرزه با بزرگی بیش از 2.5 ریشتر در محدوده استان تهران و مناطق همجوار؛ از فیروزکوه در شرق تا اشتهارد در غرب و از طالقان در شمال تا جوادآباد در جنوب استان تهران بوده است. از این تعداد هشت مورد در محدوده جغرافیایی استان تهران اتفاق افتاده است.

همچنین بزرگترین زمین لرزه اتفاق افتاده درخرداد 99 مربوط به تاریخ 20 خرداد ماه 99 بود که 5.7 ریشتر بزرگی داشت و در عمق 14 کیلومتری زمین و در فاصله 22 کیلومتری بیرم شهرستان لارستان استان فارس رخ داد که خوشبختانه هیچ مورد مصدومیت یا تلفات جانی نداشت.

آنالیز تعداد زمین لرزه های با بزرگای بالای 4 ریشتر در خرداد ماه سال جاری نشان می دهد که بیشتر این لرزه ها در استان فارس با 10 مورد بوده است و پس از آن خوزستان با دو مورد در رتبه بعدی قرار داد. ایلام، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، تهران و کهگیلویه و بویر احمد نیز هرکدام با یک مورد در رتبه های بعدی قرار دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1059

به "تهران در خرداد سال جاری، 15 بار لرزید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران در خرداد سال جاری، 15 بار لرزید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید