توئیت معنادار مقام انصارالله علیه دبیرکل سازمان ملل

به گزارش لیسو، در ادامه واکنش های مقامات صنعا به تصمیم دبیرکل سازمان ملل در قرار دادن انصارالله یمن در لیست ناقض حقوق بچه ها، معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی توئیت معنا داری علیه دبیرکل سازمان ملل منتشر کرد.

توئیت معنادار مقام انصارالله علیه دبیرکل سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حسین العزی در سلسله توئیت هایی به تصمیم آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در قرار دادن انصارالله در لیست ناقض حقوق بچه ها واکنش نشان داد.

وی نوشت: گوترش جان خوبی؟ بچه های که شما از آنها صحبت می کنید یک کودک هم از بچه ها کشورهای ائتلاف نیستند بلکه همگی از بچه ها ما هستند. جنگنده ها و ناوهای و نیروهایی که بچه ها یمن را محاصره نموده و هزاران نفر از آنها و پدران و مادران آنها را کشته و مدارس و بیمارستان های آنها را ویران نموده است؛ هیچکدام از این جنگنده های و ناوهای و نیروها، ابدا وابسته به ما نیستند.

العزی تاکید نمود: ما یمنی ها پدران آن بچه ها کشته و زخمی شده و محروم از سفر درمانی هستیم که هر روز می میرند. در هر دقیقه یک کودک جان می دهد.

وی خطاب به دبیر کل سازمان ملل بیان کرد: تو می دانی چه تصمیمی صادر کردی؟ تو عمدا این کار کردی یا مثلا می خواستی به ما تسلیت بگویی اشتباهی پیغام تسلیت را به دشمنان ما فرستادی و لیست سیاه را برای ما فرستادی؟ واقعا حالت خوبه؟!!

کابینه یمن هم در واکنش به این تصمیم دبیر کل سازمان ملل در جلسه خود تاکید نمود: این تصمیم تعجب آور نیست و همه به این باور رسیده اند که تصمیماتش تابع دیکته های آمریکا و کشورهای ثروتمند حامی آن است و گواه آن هم خارج کردن سعودی از لیست ناقض حقوق بچه ها در پی تهدید به قطع یاری اقتصادی به نهادهای سازمان ملل است.

دولت نجات ملی یمن این تصمیم علیه انصارالله را تصمیمی اتخاذ شده بر اساس دریافت پول دانست و بیان کرد که این در راستای خط مشی ائتلاف سعودی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات و کشتارهای مکرر بچه ها یمنی است. همچنان میلیاردها برای ساکت کردن جهان و چشم پوشی کردن جهان از جنایات سعودی علیه بچه ها یمنی هزینه می گردد.

دولت صنعا بیان کرد: ناقض واقعی حقوق بچه ها ظرف بیش از شش سال همان ائتلاف سعودی است که مدارس و اتوبوس های حامل دانش آموزان را هدف قرار می دهد و همین ائتلاف در ورای مرگ هزاران کودک یمنی و رنج میلیون ها نفر بر اثر سوء تغذییه شدید است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1665

به "توئیت معنادار مقام انصارالله علیه دبیرکل سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیت معنادار مقام انصارالله علیه دبیرکل سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید