توسعه نانودارویی برای تسکین درد و التهاب پس از جراحی آب مروارید خبرنگاران

به گزارش لیسو، فرموسا فاماکیوتیکالز در حال توسعه دارویی با فرمولاسیون نانویی است که به منظور تسکین درد و التهاب پس از جراحی آب مروارید طراحی شده است. فرموسا مبلغ 2.5 میلیون دلار به شرکت سوسی هپتارس برای استفاده از کپی رایت توسعه این دارو پرداخت نموده است.

توسعه نانودارویی برای تسکین درد و التهاب پس از جراحی آب مروارید خبرنگاران

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرنگاران، شرکت سوسی هپتارس (Sosei Heptares) مبلغ 2.5 میلیون دلار آمریکا از شرکت داروسازی فرموسا فاماکیوتیکالز (Formosa Pharmaceuticals) دریافت خواهد نمود.

این پرداخت به دنبال تزریق به اولین بیمار در آزمایش فاز سوم روی نانوداروی APP 13007 برای درمان التهاب و درد پس از جراحی آب مروارید انجام خواهد شد.

APP 13007 در شرکت اکتیووس فارما (Activus Pharma)، یکی از شرکت های تابعه سوسی هپتارس که اکنون متعلق به فرموسا است، توسعه یافته است. سوسی هپتارس همچنان واجد شرایط دریافت پرداخت هایی نظیر حق نشر براساس پیشرفت کار است.

APP 13007 یک فرمولاسیون نانوذره ای حاوی یک استروئید بوده که در حال توسعه برای درمان التهاب و درد پس از جراحی آب مروارید است. APP 13007 در ابتدا در اکتیووس فارما طراحی و توسعه داده شد، شرکتی که قبلاً یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به سوسی هپتارس بود. اما اکتیووس فارما در آگوست 2017 به فرموسا واگذار شد که تولیدکننده پیشرو در حوزه مواد فعال دارویی است. واگذاری بخشی از راهبرد رشد سوسی هپتارس به سمت طراحی و توسعه دارو های جدید بود که از فناوری StaR® اختصاصی و هدفمند پلتفرم طراحی دارو براساس ساختار GPCR استفاده می نماید.

اکتیووس در ابتدا با استفاده از پتنت اختصاصی خود یعنی APNT فناوری نانوذرات خالص APP 13007 را برای ایجاد فرمولاسیون جدیدی از نانوذرات برای درمان التهاب چشم بعد از عمل به کار گرفت. از زمان واگذاری، فرموسا توسعه APP 13007 را دنبال نموده و اکنون میخواهد فاز سوم آزمایش های بالینی را در آمریکا شروع کند.

طبق شرایط فروش به فرموسا در سال 2017، سوسی هپتارس حق دارد مبالغی را براساس پیشرفت کار و همچنین حق نشر حاصل از تجاری سازی بعضی محصولات درصورت رسیدن به بازار را دریافت کند.

شین چی تامورا، مدیرعامل شرکت سوسی هپتارس گفت: دیدن پیشرفتی که فرموسا در توسعه APP 13007 به دست آورده، عالی است. ورود به فاز سوم کارآزمایی بالینی دستاوردی خارق العاده است. ما برای تیم فرموسا آرزوی موفقیت داریم.

سوسی هپتارس یک گروه بین المللی دارویی بوده که روی کشف و توسعه زودهنگام دارو های جدید با یاری فناوری اختصاصی StaR® کار می نماید. آن ها به دنبال توسعه دارو هایی برای بخش های مختلف بدن از جمله اعصاب، ایمنی، گوارش و بیماری های التهابی است. آن ها با بعضی از شرکت های داروسازی برجسته دنیا از جمله AbbVie، AstraZeneca، Biohaven، Genentech (Roche)، GSK، Novartis، Pfizer و Takeda مشارکت دارند. دفتر مرکزی سوسی هپتارس در توکیو ژاپن و بخش تحقیق و توسعه در کمبریج بریتانیا واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1538

به "توسعه نانودارویی برای تسکین درد و التهاب پس از جراحی آب مروارید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه نانودارویی برای تسکین درد و التهاب پس از جراحی آب مروارید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید