جمهوری آذربایجان مدعی آزادسازی چند روستا در جنوب قره باغ شد

به گزارش لیسو، رئیس جمهوری آذربایجان ضمن اعلام آمادگی کشور برای تبادل نظر در باره مناقشه قره باغ، مدعی شد که نیرو های این کشور نه شهرک و روستا را توانسته اند آزاد نمایند.

جمهوری آذربایجان مدعی آزادسازی چند روستا در جنوب قره باغ شد

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان گفت که ارتش این کشور پیروز شده چند شهرک و روستا را از نیرو های ارمنستان در قره باغ کوهستانی پس بگیرد.

به گزارش سایت خبری آذرتاج، رئیس جمهور آذربایجان امروز آدینه در گفت وگوی تلویزیونی گفت که نیرو های ارتش این کشور هادروت و روستا های چایلی، یوخاری گوزلک، گورازیلّی، قشلاق، قاراجالی، افندیلر، سلیمانلی و سور را به تصرف خود درآورده اند. این مناطق در جنوب قره باغ قرار دارند.

علی اف همچنین گفت که هیچ کشوری نمی تواند بر اراده کشورش در خصوص تنش در قره باغ کوهستانی تأثیر بگذارد.

با این حال او گفت که باکو آماده بازگشت به تبادل نظر ها در خصوص مناقشه قره باغ کوهستانی است، ولی به حاکمیت کامل کشورش بر این منطقه تأکید دارد.

او در ادامه گفت: اگر ارمنستان اصرار بر این داشته باشد که قره باغ بخشی از اراضی آن است، هیچ گفت وگویی صورت نخواهد گرفت و ما حاضر نیستیم در این تبادل نظر ها امتیازاتی به ایروان بدهیم.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در مصاحبه با رسانه های فرانسه گفته بود که اگر طرف مقابل امتیاز بدهد، ارمنستان نیز حاضر است امتیازاتی به جمهوری آذربایجان در قره باغ بدهد.

رئیس جمهور آذربایجان همچنین گفت که این کشور ثابت نموده است که درگیری و مناقشه قره باغ را نمی توان با گزینه نظامی حل کرد.

درگیری ها بین دو جمهوری سابق شوروی در قره باغ کوهستانی وارد دوازدهمین روز خود شده است و در حالی که ارمنستان و بعضی کشور ها خواستار آتش بس هستند، جمهوری آذربایجان، اجرای بی قید و شرط قطعنامه های چهارگانه سازمان ملل در خصوص قره باغ را مقدمه تبادل نظر ها و آتش بس اعلام نموده است.

دو طرف طی این مدت یکدیگر را به نقض قوانین بین الملل، استفاده از عناصر مزدور و تروریست و حمله به مناطق مسکونی متهم نموده اند. دادستانی کل جمهوری آذربایجان مدعی شده است که در حملات موشکی و راکتی نیرو های ارمنی، 31 نفر کشته شده و 160 تن دیگر زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1154

به "جمهوری آذربایجان مدعی آزادسازی چند روستا در جنوب قره باغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری آذربایجان مدعی آزادسازی چند روستا در جنوب قره باغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید