خبرنگاران توزیع روزانه 1000 پرس غذای گرم برای بچه ها در گودهای زباله گردی تهران

به گزارش لیسو، تهران-خبرنگاران- سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از برنامه ریزی برای توزیع روزانه یکهزار پرس غذای گرم برای بچه ها در گودهای زباله گردی اطلاع داد.

خبرنگاران توزیع روزانه 1000 پرس غذای گرم برای بچه ها در گودهای زباله گردی تهران

به گزارش شامگاه چهارشنبه روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، سیدمالک حسینی در حاشیه برنامه غربالگری بچه ها در گودهای زباله گردی و اجرای طرح حمایت بهداشتی و درمانی از این قشر، هدف از این طرح را ارزیابی اولیه شرایط افراد حاضر در گودهای زباله گردی مطرح نمود.

وی گفت: امروز علاوه بر معاینه، آموزش های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا انجام شد و کوشش کردیم با این افراد ارتباط برقرار کنیم تا در صورت مواجهه با مشکل ما را برای دریافت خدمات در جریان قرار دهند.

حسینی اضافه نمود: برای روز اول بیش از 200 پک تغذیه توزیع شد.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه امروز تصویر واقعی تری از شرایط گودهای زباله گردی در مواجهه با ویروس کرونا پیدا کردیم، اظهارداشت: از 22 اسفند توزیع یک وعده غذای گرم را شروع می کنیم.

وی گفت: تامین و طبخ غذا به عهده سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی است اما توزیع را به عهده سازمان های مردم نهاد گذاشتیم چرا که آنها شناخت بهتری نسبت به جامعه محلی داشته، پذیرش بهتر و امکان توزیع عادلانه تر دارند.

حسینی تاکید نمود: توزیع غذا را با 200 پرس غذای گرم در روز شروع می کنیم و طبق پیش بینی در هفته پیش رو به توزیع یکهزار پرس غذا می رسیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: اگر احتیاج به توزیع غذای بیشتری برای گروه های زباله گردی برای غنا بخشیدن به تغذیه آنان باشد، ظرفیت داریم این میزان را ارتقا دهیم.

وی اضافه نمود: همچنین بسته های بهداشتی به وسیله رابطین سازمان های مردم نهاد در مناطق توزیع شده و بحث های آموزشی هم به وسیله این افراد ادامه پیدا می نماید.

حسینی بیان نمود: شهردار تهران به طور ویژه مباحث مربوط به زباله گردی بچه ها را دنبال می نماید.

وی اظهارداشت: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در این راستا برای رسیدگی به مباحث مربوط به بچه ها کار و به طور خاص بچه ها زباله گرد کمیته ویژه ای را از سه ماه پیش مامور رسیدگی به این موضوع کرد که اقدامات این کمیته با شیوع ویروس کرونا شکل ویژه تری به خود گرفت.

حسینی با اشاره به ابلاغیه سازمان پسماند شهرداری تهران در مورد ممنوعیت زباله گردی و جمع آوری پسماند خشک از مخازن گفت: این سازمان زباله گردی و جمع آوری پسماند خشک از مخازن سطح شهر تهران را برای تمام سنین به ویژه بچه ها ممنوع بیان کرد.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اضافه نمود: با توجه به مسائل و خلاءهایی که وجود دارد، بعضا هنوز افرادی اعم از کودک و عظیم به عنوان زباله گرد در سطح شهر مشاهده می شوند.

وی گفت: با این وجود صاحبان گودها و گاراژهای تجمیع زباله های خشک شهرداری و نیروی انتظامی این مسئله را با جدیت دنبال می نمایند و به گفته همین افراد طی هفته گذشته، ورود زباله های خشک به گودهای زباله گردی به شکل قابل توجهی کاهش پیدا نموده است.

حسینی تاکید نمود: بنابر درخواست و حساسیت هایی که سازمان های مردم نهاد در مورد شرایط بچه ها زباله گرد داشتند، از هفته گذشته این دغدغه را به طور جدی دنبال کردیم.

وی ادامه داد: ما در شهرداری تهران با قاطعیت مخالف هر نوع کار کودک هستیم اما با نگاه واقع بینانه، در حال حاضر به صفر رساندن کار بچه ها غیرممکن است، رویکرد اصولی باید کوشش برای کاهش آسیب و به حداقل رساندن آن باشد.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران بیان نمود: به دنبال مشورتی که با سازمان های مردم نهاد داشتیم، موارد یاری های حمایتی مطرح شد که آنها را در دستور کار قرار دادیم.

حسینی اضافه نمود: بخشی از این یاری ها بهداشتی و درمانی است که کوشش می کنیم با آموزش این موارد را ارتقا دهیم اما امروز غربالگری بچه ها زباله گرد را در اولویت قرار دادیم و با یک تیم پزشکی به گودهای زباله گردی رفتیم.

تهران یکی از کانون های اصلی ابتلا به ویروس کرونا به شمار می رود و بچه ها کار، زباله گرد و افراد آسیب دیده بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 834

به "خبرنگاران توزیع روزانه 1000 پرس غذای گرم برای بچه ها در گودهای زباله گردی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توزیع روزانه 1000 پرس غذای گرم برای بچه ها در گودهای زباله گردی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید