خبرنگاران دیوان کیفری بین المللی: تحریم های آمریکا دخالت در حاکمیت قانون است

به گزارش لیسو، تهران- خبرنگاران- دیوان کیفری بین المللی (لاهه) با رد تحریم های آمریکا علیه آن نهاد، بیان کرد که این تحریم ها تلاشی غیرقابل قبول برای دخالت در حاکمیت قانون است.

خبرنگاران دیوان کیفری بین المللی: تحریم های آمریکا دخالت در حاکمیت قانون است

به گزارش بامداد آدینه رویترز، دیوان کیفری بین المللی با انتشار بیانیه ای تحریم های آمریکا را تازه ترین حمله بی سابقه ایالات متحده علیه این دادگاه توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است که اوگون کووان رییس دیوان کیفری بین المللی این تحریم ها را رد و اظهار داشت که این اقدام کوشش مشترک ما برای مبارزه با مصونیت از مجازات و پاسخگویی در قبال جنایت های گسترده را تضعیف می نماید.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پنجشنبه با امضای فرمانی مجوز تحریم دیوان کیفری بین المللی و کارکنان آن را صادر کرد.

این فرمان، دیوان کیفری بین المللی را تحت تحریم مالی قرار داده است و سفر آن دسته از کارکنان دیوان کیفری بین المللی که بدون رضایت ایالات متحده، مستقیماً در تحقیقات درباره جنایت های جنگی نظامیان و مقام های اطلاعاتی آمریکا در افغانستان نقش دارند، با محدودیت هایی روبرو می گردد.

این تازه ترین اقدام ترامپ علیه پیمان ها و نهادهای بین المللی است. خروج از برجام، معاهده آب و هوایی پاریس، 2 پیمان کنترل تسلیحاتی و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از جمله پیمان شکنی های آمریکاست.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1028

به "خبرنگاران دیوان کیفری بین المللی: تحریم های آمریکا دخالت در حاکمیت قانون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دیوان کیفری بین المللی: تحریم های آمریکا دخالت در حاکمیت قانون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید