خبرنگاران 11 درصد مشترکان آب شرب خانگی گیلان در طرح امید قرار گرفتند

به گزارش لیسو، رشت- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اجرای طرح امید از اول دی ماه گفت: در حال حاضر 11 درصد مشترکان خانگی گیلانی معادل 104 هزار مشترک آب در طرح امید قرار گرفتند.

خبرنگاران 11 درصد مشترکان آب شرب خانگی گیلان در طرح امید قرار گرفتند

سید محسن حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: طرح امید وزارت نیرو در حوزه آب از اول دی ماه آغاز شده و مشترکان کم مصرف خانگی که کمتر از یک سوم الگو، مصرف داشته باشد(یعنی در گیلان معادل پنج متر مکعب برای آن قبض صفر محسوب می گردد) و از معافیت صد درصدی در پرداخت صورتحساب آب بهاء بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه مشترکان آب به چهار گروه کم مصرف، خوش مصرف ،پرمصرف و بد مصرف تقسیم شده اند توضیح داد: حدود 104 هزار خانوار کم مصرف گیلانی مشمول تخفیف صد درصدی آب امید در استان خواهند شد.

وی با اشاره به اقدامات ارزنده پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت : با اقدامات صورت گرفته ؛ شاخص بهره مندی شهرهای گیلان از آب شرب بهداشتی به 99.96 درصد و در حوزه روستایی این شاخص به 77.32 درصد افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه 6 پروژه نیمه تمام در بخش آب و 11 پروژه نیمه تمام در بخش فاضلاب استان وجود دارد، اضافه نمود: هر ساله بر اساس اعتبارات تخصیصی، عملیات اجرایی این پروژه ها تکمیل می گردد.

حسینی با بیان اینکه آبرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار استان در اولویت است، گفت: از 2 هزار و 60 روستای بالای 20 خانوار گیلان تعداد یک هزار و 712 روستا از نعمت آب شرب مطلوب و بهداشتی برخوردارند.

وی توضیح داد: پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی گیلان در اسفندماه سال 98 اقدامات خوبی جهت تامین آب شرب روستاهای فاقد انجام شد که تامین آب آشامیدنی 23 روستای استان با استفاده از تاسیسات مشترک شهری و روستایی از مهم ترین آن هاست.

حسینی با تاکید بر اجرای پروژه های مختلف جهت تقویت کمیت و کیفیت آب شرب 226 روستای استان در مدت یکساله پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی اظهار داشت: با تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی، سالانه 2 درصد شاخص بهره مندی روستاهای استان از نعمت آب شرب افزایش خواهد یافت.

وی همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت جلوگیری از هدر رفت آب و ترمیم خطوط آسیب دیده گفت: سال جاری در دو مرحله نسبت به برطرف نشت خطوط انتقال شرق شهر رشت و مناطق شرقی گیلان اقدام شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با بیان اینکه در حال حاضر 4 هزار و 500 کیلومتر خط انتقال و 26 هزار کیلومتر شبکه توزیع آب در استان وجود دارد، اضافه نمود: مردم در صورت مشاهده شکستگی خطوط به وسیله سامانه 122 به شرکت آب و فاضلاب این موضوع را اطلاع دهند.

722 هزار خانوار شهری و 310 هزار خانوار روستایی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب گیلان هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1436

به "خبرنگاران 11 درصد مشترکان آب شرب خانگی گیلان در طرح امید قرار گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 11 درصد مشترکان آب شرب خانگی گیلان در طرح امید قرار گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید