دانشگاه آزاد تسهیلات ارزان قیمت به دانشجویان می دهد

به گزارش لیسو، سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات پرداخت تسهیلات و وام های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کرد.

دانشگاه آزاد تسهیلات ارزان قیمت به دانشجویان می دهد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از دانشگاه آزاد، سیدهادی سیدفضلی گفت: با توجه به تأکید ریاست و معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه، برطرف دغدغه اقتصادی دانشجویان و خانواده های آنان برای تامین شهریه، از اولویت های اصلی صندوق رفاه دانشجویان می باشد. از این رو صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سه منبع را برای ارائه تسهیلات در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: اعطای تسهیلات به وسیله منابع داخلی صندوق رفاه دانشجویان در واحد ها و مراکز آموزشی و آموزشکده های سما، یکی از محل های ارائه تسهیلات اعتباری به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی است که دانشجویان می توانند به وسیله صندوق رفاه دانشجویان واحد ها و مراکز محل تحصیل خود، برای دریافت تسهیلات اعتباری کوتاه مدت، میان مدت، بلندمدت و همچنین تقسیط شهریه اقدام کنند.

سیدفضلی تأکید کرد: تسهیلات ارائه شده از سوی صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با کارمزد 2/5 درصد اعطا می گردد. این در حالی است که صندوق های رفاه دانشجویان دیگر دانشگاه های کشور، با نرخ کارمزد بیشتری تسهیلات در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند.

ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی

وی به دومین منبع ارائه تسهیلات دانشجویی اشاره نمود و گفت: تفاهم نامه های دانشگاه آزاد اسلامی با بانک های عامل، منبع دیگری برای پرداخت وام های دانشجویی است و در این راستا، تسهیلات ارزان قیمت به وسیله دو بانک ملی و صادرات برای دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی برحسب میزان احتیاج آن ها در نظر گرفته شده است. بر اساس این تفاهم نامه ها، دانشجویان مقطع دکتری تا سقف 40 میلیون تومان، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا سقف 15 میلیون تومان، دانشجویان مقطع کارشناسی تا سقف 10 میلیون تومان و دانشجویان مقطع کاردانی تا سقف 5 میلیون تومان وام دریافت می کنند.

سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: سومین منبع اعطای تسهیلات به دانشجویان، از محل منابع تخصیصی صندوق رفاه دانشجویان وزارتین علوم و بهداشت است که از محل بودجه عمومی دولت تأمین می گردد و به وسیله این صندوق ها به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها تخصیص می یابد.

سیدفضلی اعلام کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به منظور اعطای تسهیلات اعتباری به دانشجویان، با دو بانک قرض الحسنه مهر ایران و رسالت نیز تفاهم نامه همکاری منعقد نموده که براساس آن، برای دانشجویان مقطع دکتری تا سقف 20 میلیون تومان، کارشناسی ارشد تا سقف 10 میلیون تومان، مقطع کارشناسی تا سقف 7/5 میلیون تومان و مقطع کاردانی تا سقف 2/5 میلیون تومان وام قرض الحسنه با کامزد 3-2 درصد و مدت بازپرداخت 24 ماهه در نظر گرفته شده است.

استفاده همزمان و ترکیبی از انواع تسهیلات صندوق رفاه و بانک های طرف قرارداد

وی تأکید کرد: تمامی دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند به صورت همزمان و ترکیبی، از انواع تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان و همه بانک های طرف تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اسلامی برحسب احتیاج و درصورت تایید واحد دانشگاهی مربوطه استفاده کنند.

سیدفضلی همچنین به روش های ثبت درخواست برای دریافت تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی اشاره نمود و گفت: دانشجویان متقاضی می توانند به وسیله سامانه ساجد به آدرس sajed.iau.ir برای دریافت تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند. قابلیت ثبت درخواست تسهیلات اعتباری به زودی در سامانه آموزشیار نیز فعال خواهد شد تا تمام فرآیند ثبت نام وام ها به صورت مکانیزه و غیرحضوری انجام گردد.

سقف پوشش ها و تعهدات بیمه حوادث دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی افزایش یافت

سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به صندوق تامین و پرداخت خسارات حوادث دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در سال تحصیلی جدید خدمات بیمه ای و سقف پوشش و تعهدات صندوق تامین و پرداخت خسارات حوادث دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی افزایش یافته است. بر این اساس، تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که حق عضویت سالانه خود را پرداخت نموده اند، در همه ساعات شبانه روز و در هر مکان، تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند.

وی اعلام کرد: سقف تعهدات صندوق تامین و پرداخت خسارات حوادث دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای جبران هزینه های پزشکی ناشی از حادثه 7/5 میلیون تومان، هزینه های نقص عضو ناشی از حادثه 30 میلیون تومان و فوت ناشی از حادثه 30 میلیون تومان است که البته امیدواریم هیچ یک از دانشجویان عزیز دانشگاه آزاد اسلامی دچار حادثه نشوند.

سیدفضلی در انتها گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در کوشش است با ارائه تسهیلات و وام های قرض الحسنه به گونه ای عمل کند که دانشجویان تنها دغدغه ادامه تحصیلات عالیه را داشته و نگرانی بابت پرداخت شهریه وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1266

به "دانشگاه آزاد تسهیلات ارزان قیمت به دانشجویان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد تسهیلات ارزان قیمت به دانشجویان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید