ساری: دولت در اسرع وقت لیست بازنشستگان را منتشر کند

به گزارش لیسو، یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اهمیت انتشار لیست بازنشستگان از سوی ادارات اجرایی کشور گفت: این موضوع می تواند در شفافیت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان حائز اهمیت باشد.

ساری: دولت در اسرع وقت لیست بازنشستگان را منتشر کند

علی ساری در گفت وگو با لیسو درباره اینکه اگر هر دستگاه اسامی بازنشستگان و تغییر وضعیت آن ها را منتشر کند به چه اندازه می تواند در شفافیت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان موثر باشد؟ گفت: این موضوع صددرصد می تواند گام مثبتی باشد. مردم هم از دولت و هم از مجلس در این خصوص انتظار دارند. این موضوع برای اولین بار در مجلس مطرح شد. اگرچه در این خصوص از سوی دولت مقاومت می شد و دوستانی از دولت می گفتند کل بازنشسته های کشور در این حوزه 50 نفر هستند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید برای شفافیت موضوع در اسرع وقت در زمینه انتشار اسامی بازنشستگان اقدام کند توضیح داد: اخیرا شنیده ام که یکی از دوستان بازنشسته گفته بود درصد جانبازی من با افزایش سن من افزایش پیدا نموده البته من نمی توانم این موضوع را از نظر پزشکی تایید یا رد کنم پزشکان باید این موضوع را تایید یا رد نمایند.

ساری با بیان اینکه در برخی از موارد شاهد این هستیم که برخی به نحوی از انحا کوشش می نمایند که در صندلی خود باقی بمانند اعلام نمود: اگر این لیست منتشر گردد، گام مثبتی در جهت شفافیت خواهد بود. به امید روزی که تمام مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران موارد مربوط به خود را شفاف نمایند. از من نماینده مجلس تا سایر مسئولان.

نماینده مردم اهواز در مجلس درخصوص اینکه انتشار این اسامی به چه میزان می تواند از بروز حاشیه و اخبار کذب جلوگیری کند؟ گفت: انتشار اسامی می تواند از برخی موارد جلوگیری کند. خود ادارات دقیق ترین مرجع برای انتشار این اسامی هستند. این موضوع موجب می گردد از شایعه پراکنی برای افراد جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 57

به "ساری: دولت در اسرع وقت لیست بازنشستگان را منتشر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساری: دولت در اسرع وقت لیست بازنشستگان را منتشر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید