سقوط 5.3 درصدی سود صنعتی چین در ماه سپتامبر

به گزارش لیسو، در ماه سپتامبر، سود کارخانجات صنعتی چین برای دومین ماه متوالی افت کرد و قیمت تولیدکننده دوباره کاهش یافت.

سقوط 5.3 درصدی سود صنعتی چین در ماه سپتامبر

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه مالی لیسو به نقل از سی ان بی سی، در ماه سپتامبر، سود کارخانجات صنعتی چین برای دومین ماه متوالی افت کرد و قیمت تولیدکننده دوباره کاهش یافت. کند شدن اقتصاد بر اثر جنگ تجاری طولانی چین و آمریکا حالا تاثیر منفی خود را بر بودجه شرکت ها نشان می دهد.

داده هایی که روز یکشنبه توسط اداره ملی آمار چین منتشر شد نشان داد که سود شرکت های صنعتی چین در ماه سپتامبر 5.3 درصد افت نموده و به 575.6 میلیارد یوآن (معادل 81.48 میلیارد دلار) رسیده است. سود شرکت های صنعتی در ماه آگوست هم 2 درصد افت نموده بود و این نشان می دهد شتاب این افت در ماه سپتامبر به شدت افزایش یافته است.

در حال حاضر بخش صنعتی عظیم چین فشار زیادی را از سوی تنش های تجاری و تعرفه های چین و آمریکا بر واردات یکدیگر، متحمل شده است. سود این شرکت ها از نیمه دوم سال قبل به شکلی محسوس کاهش یافت، هرچند با اقدامات حمایتی دولت چین، این بخش توانست چند بار موقتا به رشد بازگردد.

در بازه ژانویه سپتامبر، شرکت های صنعتی توانستند 4.59 تریلیون یوآن به درآمد داشته باشند که این 2.1 درصد نسبت به سال گذشته افت داشته است. این داده ها نشان می دهند که شرایط در حال بدتر شدن است، چرا که در 8 ماه ابتدایی سال جاری، این درآمد 1.7 درصد افت نموده بود.

سود شرکت های دولتی چین هم در 3 سه ماهه اول سال جاری 9.6 درصد افت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 425

به "سقوط 5.3 درصدی سود صنعتی چین در ماه سپتامبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط 5.3 درصدی سود صنعتی چین در ماه سپتامبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید