سه دستاورد بازدید وزیر کشور از مترو مشهد

به گزارش لیسو، مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت، پیگیری خرید واگن های خط یک توسط شهرداری و دریافت مجوز شروع عملیات اجرایی خط چهار قطارشهری را سه دستاورد بازدید امروز وزیر کشور از مترو مشهد برشمرد.

سه دستاورد بازدید وزیر کشور از مترو مشهد

به گزارش لیسو، کیانوش کیامرز امروز در حاشیه بازدید وزیر کشور از روند ساخت خطوط دو و سه قطارشهری مشهد در جمع لیسو با اشاره به دستاوردهای این بازدید، اظهار کرد: برای بازدید وزیر کشور سه دستورکار از سوی شهرداری مشهد تعریف شده بود.

وی ادامه داد: دریافت اوراق مشارکت یکی از مسائلی بود که مطرح شد، چراکه سال جاری تخصیص اوراق مشارکت ساخت مترو بسیار کم شده است و با توجه به این که یکی از راه چاره های ساخت مترو انتشار اوراق مشارکت است، توانستیم تأییدیه انتشار اوراق مشارکت را از وزیر کشور بگیریم. مشهد درخواست دریافت 1300 میلیارد تومان داده بود که متأسفانه دولت میزان آن را بسیار کاهش داد، اما وزیر کشور قول داد که افزایش رقم داشته باشیم و حتی بتوانیم کل 1300 میلیاد تومان را دریافت کنیم.

کیامرز توضیح داد: مسئله دوم دریافت اختیار خرید واگن توسط شهرداری مشهد بود که قول مساعد داده شد که بتوانیم با همکاری وزیر کشور این مسئله را به صورت مستقیم از آقای جهانگیری پیگیری کنیم.

وی افزود: بر این اساس با مذاکراتی که با دولت انجام خواهیم داد، امیدواریم لغو خرید 60 دستگاه واگن LRT خط یک قطارشهری مشهد را بگیریم و خرید 60 دستگاه واگن خط یک قطارشهری را از مقوله خرید 2000 دستگاه واگن مترو توسط دولت خارج کنیم و خودمان واگن بخریم، اما خرید واگن های خط سه توسط دولت مسئله ای ندارد.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد اظهار داشت: مسئله سوم دریافت مجوز شروع عملیات اجرایی خط چهار قطارشهری مشهد بود. با توجه به این که حفاری خط سه در تیر ماه 99 تمام می گردد، اگر می خواهیم از همین دستگاه TBM با حداکثر سرعت استفاده کنیم، هم اکنون باید طراحی و تکمیل شفت های خط چهارم قطارشهری را شروع کنیم. بر این اساس وزیر کشور قول مساعد داد که کارشناسان وزارت کشور آنالیز های خود را انجام دهند که ما هم بتوانیم عملیات اجرایی خط چهارم قطار شهری مشهد را در همین دوره و همین سال شروع کنیم.

افتتاح ادامه خط دو قطارشهری مشهد با حضور احتمالی روحانی

وی با اشاره به هزینه ساخت خط دوم قطارشهری مشهد، افزود: در این خط تاکنون 3000 میلیارد تومان هزینه شده است. هم چنین از این میزان برای ادامه راستا از میدان شریعتی تا میدان شهید کاوه که 4 کیلومتر است، حدود 1000میلیارد تومان هزینه شده است.

کیامرز گفت: امیدوارم طبق برنامه ریزی هایی که صورت گرفته اوایل تیر ماه خط دو را با حضور وزیر کشور یا آقای روحانی یا جهانگیری افتتاح کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 219

به "سه دستاورد بازدید وزیر کشور از مترو مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه دستاورد بازدید وزیر کشور از مترو مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید