عراق برای تامین امنیت پایگاه های نظامی آمریکا دست به کار شد

به گزارش لیسو، ایسنا نوشت: یک منبع امنیتی عراقی از اقدامات امنیتی جدید در اطراف پایگاه های نظامی آمریکا در این کشور برای کنترل اوضاع این مناطق پرده برداشت.

عراق برای تامین امنیت پایگاه های نظامی آمریکا دست به کار شد

به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد، اقدامات امنیتی جدیدی در اطراف پایگاه های آمریکا اتخاذ شده است.

وی در این باره گفت: دستوراتی که نیروهای امنیتی از مقامات بلندپایه دریافت کرده اند شامل انجام اقدامات فوری برای به دست دریافت امنیت مناطق محل وقوع پایگاه های آمریکا و جلوگیری از انجام هرگونه تحرکاتی در این مناطق است.

این منبع اضافه کرد: نیروهای امنیتی عراق اجرای این طرح را آغاز کرده و بار دیگر در مناطق مذکور مستقر شده اند.

طبق گفته این منبع، نیروهای امنیتی عراق موانع امنیتی را در چند منطقه قرار داده و تغییراتی را در موانع قدیمی ایجاد کرده اند. نیروهای امنیتی همچنین عناصر خود در مناطق مذکور را جایگزین کرده اند.

منبع مذکور در ادامه شرح داد: این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه می یابد و قطعاً در توقف هدف قرار دریافت این پایگاه ها نقش خواهد داشت و منجر به بازداشت مظنونان بر اساس نتایج تحقیقات کنونی می شود.

به همین دلیل، یک نماینده در مجلس عراق نیز مطرح نمود که نیروهای امنیتی این کشور چند یگان نظامی و امنیتی خود را در اطراف پایگاه های آمریکا و ائتلاف بین المللی جایگزین کرده اند.

وی تأکید کرد: تحقیقاتی که توسط بغداد در جریان است برای اعلام نیاز به وقت نیاز دارد و این تحقیقات علاوه بر حمله به پایگاه ها شامل حملات موشکی به سفارت آمریکا در بغداد طی هفته های گذشته نیز می شود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 864

به "عراق برای تامین امنیت پایگاه های نظامی آمریکا دست به کار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق برای تامین امنیت پایگاه های نظامی آمریکا دست به کار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید