مراجعه بیماران کرونایی بدحال به بیمارستان های تهران ، الگوی مراجعه مبتلایان به کرونا تغییر کرد

به گزارش لیسو، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: الگوی مراجعه افراد مبتلا به کرونا به مراکز درمانی تغییر نموده و بیماران با حال وخیم به بیمارستان ها درمانی مراجعه می نمایند؛ این موضوع علاوه بر فشار مضاعف بر دوش کادر درمان، مدت درمان مبتلایان را نیز افزایش خواهد داد.

مراجعه بیماران کرونایی بدحال به بیمارستان های تهران ، الگوی مراجعه مبتلایان به کرونا تغییر کرد

به گزارش لیسو، دکتر علیرضا زالی با اشاره به افزایش مدت اقامت بیماران بستری کرونا اظهار کرد: این مهم نشان دهنده تغییر الگوی متفاوت بیماری کووید-19 است.

زالی با بیان اینکه روز گذشته 324 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در بخش های عادی و 88 مورد جدید در بخش های ویژه بیمارستان های تهران بستری شدند، گفت: در بخش مراجعان کلی به بخش های بهداشتی و درمانی، 6 درصد رشد عمومی و در بیمارانی که در بخش های ویژه و عادی بستری شدند نیز به ترتیب یک و 6 درصد رشد داشته ایم.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از ترخیص 521 بیمار بهبود یافته از کرونا در بیمارستان های تهران اطلاع داد و اضافه نمود: مدت اقامت بیماران افزایش یافته که نشان دهنده الگوی متفاوت بستری بیماران است.

زالی با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و تغییر الگوی رفتاری زندگی، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان چهره زندگی مردم در کلانشهرها متفاوت خواهد شد و مردم غالباً زندگی شبانه را تجربه می نمایند.

وی شرح داد: ماه مبارک رمضان و فاصله بین افطار تا سحر، فرصت مناسبی برای تغییر فرایند ترددها است به شکلی که پیشنهاد می کنیم بعضی مشاعل تولیدی، توزیعی و صنعتی که با مراجعان در ارتباط نیستند، در ساعات اولیه صبح از منزل خارج نشوند. این اقدام در کاهش میزان ترددها، بار ترافیک و حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

زالی، دورکاری، استفاده از خدمات دولت الکترونیک و پتانسیل فضای مجازی را بهترین راهبرد برای کاهش ترددها و حضور فیزیکی مردم و کارکنان دولت برای ریشه کنی کرونا دانست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 939

به "مراجعه بیماران کرونایی بدحال به بیمارستان های تهران ، الگوی مراجعه مبتلایان به کرونا تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه بیماران کرونایی بدحال به بیمارستان های تهران ، الگوی مراجعه مبتلایان به کرونا تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید