مشاهده برخی تبعات شدید آلرژیک به واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش لیسو، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا عصر روز شنبه در بیانیه ای از مشاهده و ثبت برخی تبعات غیرقابل پیش بینی تزریق واکسن کرونا به افراد در این کشور خبر داد.

مشاهده برخی تبعات شدید آلرژیک به واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش یورونیوز، بر اساس گزارش این نهاد ناظر بر شرایط سلامت در ایالات متحده آمریکا برخی افراد پس از دریافت اولین دُز واکسن کووید19 علائمی دال بر واکنش های آلرژیک شدید از خود بروز داده اند.

به همین دلیل گزارش هایی از ثبت واکنش های قابل توجه آلرژیک در میان برخی دریافت کنندگان واکسن کووید19 به اطلاع مقام های ارشد بهداشتی آمریکا رسیده است.

به موجب آنچه در بیانیه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در ایالات متحده آمده است افرادی که پس از دریافت دُز نخست واکسن کووید دچار حساسیت های آلرژیک شده اند نباید دُز دوم این واکسن را دریافت کنند.

این نهاد به مراکز انجام واکسیناسیون و همچنین شهروندان توصیه کرده قبل از دریافت واکسن سابقه آلرژی به عناصر و اجزا تشکیل دهنده واکسن را مورد بررسی قرار دهند.

گفتنی است که تا به امروز دو واکسن فایزر-بیون تک محصول مشترک آمریکا و آلمان و نیز واکسن تولید شده توسط شرکت داروسازی مدرنا در آمریکا مجوز توزیع و استفاده را در این کشور دریافت کرده و نخستین کمپین واکسیناسیون همگانی نیز با بهره گیری از این محصولات در حال انجام است.

اتحادیه اروپا که پیش تر از سفارش و پیش خرید واکسن فایزر-بیون تک و مدرنا خبرداده بود به کشور های عضو اجازه داده تا از هفته آینده، از روز 27 دسامبر واکسیناسیون همگانی برای مقابله با بیماری کووید19 را آغاز کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1362

به "مشاهده برخی تبعات شدید آلرژیک به واکسن کرونا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده برخی تبعات شدید آلرژیک به واکسن کرونا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید