مقام امنیت ملی ازبکستان: بعضی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند

به گزارش لیسو، معاون دبیر شورای امنیت ملی ازبکستان تاکید نمود: بعضی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند که این رویکرد خطری جدی در مقابله واقعی به تروریسم و محکوم است.

مقام امنیت ملی ازبکستان: بعضی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند

بابر شاه یعقوب اف در دومین کنفرانس گفت وگوی امنیت منطقه ای که امروز چهارشنبه با موضوع افغانستان در تهران برگزار گردید، با بیان اینکه برقراری صلح در افغانستان باید مطالبه جهانی گردد، گفت: کشورهای عضو این نشست مواضع مشترکی در خصوص امنیت منطقه ای دارند و می گردد از این فرصت برای کاهش چالش های امنیتی موجود بهره گرفت.

وی ثبات در افغانستان را موجب افزایش امنیت در آسیای مرکزی و خاورمیانه آسیای دور دانست و گفت: ازبکستان همه مساعی خود را برای همکاری منطقه ای به منطور ایجاد صلح و امنیت در افغانستان به کار خواهد گرفت.

معاون دبیر شورای امنیت ملی ازبکستان ادامه داد: از مشارکت همه گروه ها و مردم حمایت می کنیم. باید از توسعه تروریسم در افغانستان جلوگیری کنیم.

یعقوب اف توجه به توسعه افعانستان و احیا اقتصاد ضربه دیده این کشور را در ایجاد امنیت در این کشور ضرورتی برشمرد و توضیح داد: سرمایه گذاری کشورهای منطقه در افغانستان برای ایجاد شغل می تواند اولین گام برای رونق مالی در این کشور باشد.

وی افراط گرایی بین المللی را خطری جدی برای صلح و ثبات جهانی دانست و اعلام نمود: بعضی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند که این رویکرد خطری جدی در مقابله واقعی به تروریسم و محکوم است.

همچنین معاون دبیر شورای امنیت ملی ازبکستان پیش از ظهر امروز با دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ملاقات و پیرامون موصوعات دوجانبه با یکدیگر گفت وگو کردند.

دومین نشست گفت وگوی امنیت منطقه ای صبح امروز چهارشنبه با حضور دبیران و مشاوران امنیت ملی و مقامات عالی امنیتی کشورهای ایران، روسیه، چین، هند، افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان شروع شد.

دومین مجمع گفت وگوهای منطقه ای بر موضوع افغانستان و مبارزه همه جانبه با اشکال مختلف تروریسم در این کشور تمرکز دارد.

نخستین نشست گفت وگوی امنیت منطقه ای در مهر ماه سال گذشته و با حضور کشورهای ایران، روسیه، چین، هند و افغانستان با موضوع افزایش هماهنگی میان کشورهای منطقه در برابر تروریسم تکفیری برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 648

به "مقام امنیت ملی ازبکستان: بعضی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام امنیت ملی ازبکستان: بعضی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید