ناشران خصوصی سهمی از یارانه کاغذ ندارند

به گزارش لیسو، مسوول اجرایی یک موسسه انتشاراتی گفت: ناشران خصوصی سهمی از یارانه کاغذ ندارند و قوانین انگیزشی ناشران نیز به درستی در مورد آنان اجرا نمی گردد.

ناشران خصوصی سهمی از یارانه کاغذ ندارند

به گزارش لیسو، محمد گنابادی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب در ارومیه اضافه نمود: نوسان قیمت کاغذ در نبود یارانه نیز به چالشی برای ناشران بخش خصوصی تبدیل گردیده است.

وی اختصاص نیافتن یارانه کاغذ به بخش خصوصی را بر خلاف شعار مسوولان مبنی بر حمایت از این قشر مطرح کرد و اضافه نمود: ناشران بخش خصوصی باید بیش از پیش حمایت شوند.

این فعال حوزه چاپ و نشر کتاب به افزایش قیمت کتاب و پایین آمدن قدرت خرید مخاطبان اشاره نمود و گفت: تقاضا برای کتاب در اثر بالا بودن قیمت در خروجی نمایشگاه های مختلف نیز قابل لمس است.

گنابادی اضافه نمود: ناشران دولتی از امتیازهای دیگری نیز در برخی از موارد برخوردار هستند و کتاب های آنان توسط نهادهای دولتی خریداری می گردد اما ناشران بخش خصوصی از این امتیاز نیز بی بهره می مانند.

وی همچنین زمان بازدید از نمایشگاه سراسری کتاب در ارومیه را نامناسب ارزیابی کرد و اضافه نمود: بازدیدکنندگان در نوبت صبح کمتر به نمایشگاه می آیند و بیشتر بازدیدها از ساعت 21 به بعد آغاز می گردد اما در این ساعت زمان تعطیلی نمایشگاه فرا می رسد.

به گزارش لیسو، شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه از 20 تا 25 شهریورماه جاری در محل دایمی نمایشگاه های ارومیه در پارک جنگلی این شهر با حضور 246 ناشر در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 52

به "ناشران خصوصی سهمی از یارانه کاغذ ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناشران خصوصی سهمی از یارانه کاغذ ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید