نامه انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین به دبیرکل سازمان ملل در خصوص توهین فرانسه به پیامبر رحمت

به گزارش لیسو، انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین با ارسال نامه ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل، توهین به پیامبر اسلام (ص) در فرانسه را محکوم کرد.

نامه انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین به دبیرکل سازمان ملل در خصوص توهین فرانسه به پیامبر رحمت

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین ارزان همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، متن این نامه به توضیح زیر است:

باسمه تعالی

جناب آقای آنتونیو گوترش

دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

با احترامات فائقه به اطلاع می رساند: متاسفانه در جمهوری فرانسه و با حمایت آقای مکرون رئیس جمهور این کشور، اتفاقاتی اتفاق افتاده که نزدیک به دو میلیارد مسلمان را ناراضی و آزرده نموده است. انتشار کاریکاتورهای وقیحانه مجله شارلی ابدو با سوژه توهین به حضرت محمد (ص) پیامبر بزرگ الشان اسلام و حمایت رئیس جمهور ماجراجوی فرانسه نشانگر اوج دشمنی با مسلمانان دنیا است. از آنجا که وظیفه اصلی سازمان ملل متحد استقرار صلح در دنیا است، شما را به این نکته توجه می دهیم که اسلام، دین صلح و دوستی و پیامبر اسلام، پرچمدار صلح عادلانه است. آقای مکرون ایجاد تردید و نقد نسبت به موضوع موهوم هولوکاست را مصداق آزادی بیان و اندیشه ندانسته و آن را جرم تلقی می نماید و لیکن، توهین به پیامبر اکرم (ص) را مورد تشویق قرار می دهد.

اقدام آقای مکرون و دولت فرانسه نه تنها حقوق دو میلیارد مسلمان دنیا را پایمال نموده بلکه زمینه نقض همزیستی مسالمت آمیز و ایجاد ناامنی و خشونت را فراهم نموده است. مسلمانان اروپا و بویژه پنج میلیون مسلمان در فرانسه، با بهره گیری از تمدن اسلامی، همیشه در توسعه و پیشرفت اروپا مشارکت داشته و جفا در حق آنان باید تقبیح شود.

جناب آقای گوترش

انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین از جناب عالی انتظار دارد ضمن محکوم کردن این اقدام موهن، مساعی جمیله خود را برای حمایت از مسلمانان دنیا و جلوگیری از توهین به مقدسات آنان، اعمال نمایید. واکنش و اقدام جدی سازمان ملل متحد در این مورد، موجب افزایش اعتبار این نهاد بین المللی و جلب اعتماد دنیا اسلام خواهد شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1182

به "نامه انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین به دبیرکل سازمان ملل در خصوص توهین فرانسه به پیامبر رحمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین به دبیرکل سازمان ملل در خصوص توهین فرانسه به پیامبر رحمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید