مجلس هادی خواهان لغو مشارکت امارات در جنگ یمن شد

به گزارش لیسو، بعضی از نمایندگان مجلس وابسته به منصور هادی خواهان خروج امارات از ائتلاف سعودی و همچنین از یمن شدند.

مجلس هادی خواهان لغو مشارکت امارات در جنگ یمن شد

به گزارش گروه بین الملل لیسو، بعضی از نمایندگان مجلس وابسته به دولت منصور هادی (مستقر در شهر سیون در استان حضرموت) خواهان خروج ابوظبی از ائتلاف سعودی شدند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی نه تن از اعضای مجلس یمن در بیانیه ای عربستان سعودی را مسئول اتفاقات اتفاق افتاده در عدن دانستند و از منصور هادی خواستند تا به مسئولیت خود در قبال عدن عمل کند.

آنها از رئیس جمهور مستعفی یمن خواستند تا از اختیارات خود برای اعلام بی نیازی از امارات برای مشارکت در ائتلاف سعودی استفاده کند و از ابوظبی بخواهد تا خاک یمن را ترک کند.

در این بیانیه با تأکید بر کودتا بودن وقایع عدن، آمده است که نباید در هیچ حالتی با کودتاچیان وارد مذاکره شد.

همزمان با این موضع گیری، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) خاطرنشان کرد که سلطان البرکانی رئیس مجلس یمن در سفر به ریاض با خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع و برادر محمد بن سلمان دیدار و گفت و گو نموده است.

بسیاری از کاربران یمنی از اینکه سلطان البرکانی در دیدار با مسئولان سعودی به تسلط نیروهای وفادار به امارات به شهر عدن اعتراض ننموده عصبانی شده اند.

ابراز خشم و ناراحتی بعضی نمایندگان مجلس وابسته به منصور هادی از نقش امارات در یمن، در حالی است که بسیاری از وزراء و مسئولان دولت هادی نیز زبان به انتقاد شدید از ابوظبی گشوده اند. آنها شنبه هفته گذشته با تسلط شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب بر عدن مجبور به فرار و ترک این شهر شدند.

شنبه هفته گذشته شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات قرار دارند، با بیرون راندن مسئولان دولت منصور هادی کنترل شهر عدن را در دست گرفتند. این شورا که داعیه جدایی طلبانه دارد، در بیانیه ای بر تشکیل کشور یمن جنوبی همانند پیش از سال 1990 تأکید نموده است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 286

به "مجلس هادی خواهان لغو مشارکت امارات در جنگ یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس هادی خواهان لغو مشارکت امارات در جنگ یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید