کرونا؛ خوزستان در شرایط سفید

به گزارش لیسو، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: استان خوزستان بعد از خروج هفته پیش از شرایط قرمز کرونا، امروز از شرایط هشدار نیز خارج و سفید شد.

کرونا؛ خوزستان در شرایط سفید

فرهاد ابول نژادیان در گفت وگو با مهر اظهار کرد: به هم استانی های اعلام می کنم استان خوزستان بعد از خروج هفته پیش از شرایط قرمز کرونا، امروز از شرایط هشدار نیز خارج شد.

وی اضافه کرد: همان گونه که پیش از این و مکرراً توسط بنده در مجموعه بهداشت و درمان اعلام شد شرایط کرونا در استان تابع رفتار جمعی است و اگر اکنون شرایط استان رو به بهبودی می رود ناشی از همیاری مردم با مدافعان خستگی ناپذیر سلامت در رعایت آداب بهداشتی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ادامه گفت: حال که بعد از چند ماه قامت افراشته خوزستان از گزند کرونا در مصونیت نسبی قرار گرفته است، یادی می کنیم از عزیزانی که دیگر بین ما نیستند و زانوی تعظیم خم می کنیم در برابر مدافعان سلامت که برای تکرار روزهای امن گذشته، ایستادند و جانشان را برای نجات مردمشان در معرض خطر قرار دادند.

وی اعلام کرد: روزهای سختی که سپری شد کم از روزهای گلوله باران خوزستان نداشت، روزهایی که مادرانی صبور با دعای خود فرزندانی ایثارگر را با لباس سفید خدمت راهی مراکز درمانی می کردند تا با دشمنی بجنگند که برای ما ناشناخته بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز اضافه کرد: همه ما نیک می دانیم چه روزهایی گذشت، تا اکنون بیمارستان های خوزستان در حال خالی شدن از کرونا باشند، همه ما می دانیم چه نفس ها در سینه ها تنگ شد تا اکنون با خیال راحت تری نفس بکشیم.

وی در خاتمه تأکید کرد: یادمان نرود شرایط فعلی می تواند شکننده باشد و اندکی بی توجهی می تواند ما را دوباره به شرایط گذشته بازگرداند. پس هنوز هم برای حفظ سلامت خود و اطرافیانمان مسئولیت بپذیریم و کوشا باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1110

به "کرونا؛ خوزستان در شرایط سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا؛ خوزستان در شرایط سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید