کرونا در هند، از ابتلای 258 نفر تا قرار دریافت در آستانه قرنطینه عمومی

به گزارش لیسو، آمار رو به افزایش مبتلایان به کرونا در هند باعث نگرانی شدید دولت این کشور و نیمه تعطیل شدن بسیاری از ادارات و مراکز تجاری هند شده است.

کرونا در هند، از ابتلای 258 نفر تا قرار دریافت در آستانه قرنطینه عمومی

به گزارش دفتر منطقه ای لیسو به نقل از هندوستان تایمز، وزارت بهداشت هند به صورت رسمی ابتلای 258 شهروند این کشور به ویروس کرونا را تائید کرد.

پراکندگی این افراد در ایالت های مختلف هند باعث شده تا 22 ایالت هند به صورت رسمی با بیماران کرونا روبرو باشند و در بیمارستان های خود بخش خدمات ویژه کرونا را راه اندازی نمایند.

هند تا کنون مرگ 4 نفر را بر اثر این بیماری تائید نموده است ولی احتمال می رود طی روزهای آینده این رقم به شدت افزایش پیدا کند.

از سوی دیگر دولت هند در کوشش است از فردا قرنطینه عمومی را در شهرهای مختلف به اجرا در آورد و علاوه بر مراکز دولتی حمل و نقل عمومی را نیز تعطیل کند.

دولت برای همراه ساختن احزاب اپوزیسیون و مردم در اجرای این طرح در کوشش است تا نظر سلبریتی ها و بازیگران بالیوود را نیز جلب کند.

ترس از کرونا باعث شده تا مردم هند به بسیاری از اجتماعات خود پایان دهند با این حال دولت دهلی نو با خطر اعتصاب و اعتراضات ضد دولتی توسط مسلمانان همراه است.

بعضی از کارشناسان معتقدند هند طی روزهای آینده دست به یک عقب نشینی خواهد زد و از اجرای قانون تبعیض مذهبی صرف نظر می نماید تا اتباع معترض خود را به دست کشیدن از اعتراضات ترغیب کند.

دهلی نو همچنین دستور داده از فردا خطوط ریلی این کشور نیز تعطیل گردد تا رفت و آمد مردم بین شهرهای مختلف به حداقل برسد.

با توجه به تراکم بالای کشور هند که بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد گسترش کرونا می تواند شرایط بسیار سختی را برای دولت مودی به وجود بیاورد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 858

به "کرونا در هند، از ابتلای 258 نفر تا قرار دریافت در آستانه قرنطینه عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در هند، از ابتلای 258 نفر تا قرار دریافت در آستانه قرنطینه عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید