یک پیشنهاد تازه از ستاد کرونای تهران؛ قرنطینه معکوس

به گزارش لیسو، رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان تهران با اشاره به این که قرنطینه در سطح جهانی دارای 4 سطح است گفت: در حال حاضر می توانیم از قرنطینه سازی معکوس استفاده کنیم.

یک پیشنهاد تازه از ستاد کرونای تهران؛ قرنطینه معکوس

به گزارش لیسو، رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان تهران با اشاره به این که قرنطینه در سطح جهانی دارای 4 سطح است گفت: در حال حاضر می توانیم از قرنطینه سازی معکوس به این معنا که از سفر افراد آلوده به ویروس کرونا جلوگیری کنیم توسط دولت استفاده شود.

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونای استان تهران که به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار گشت، با اشاره به ویژگی های متفاوت استان تهران در مبارزه و کنترل کرونا ویروس گفت: تهران بالاترین جمعیت کشور و بیشترین تراکم را داراست و به تبع آن نیز بیشترین میزان خدمات درمانی را در اختیار دارد اما شهرهای اطراف تهران از زیرساخت های کمی برخوردار هستند که این موضوع در کنار وجود اتباع بیگانه و بیش از یک میلیون جمعیت شناور، شرایط استان تهران را متمایز از سایر استان ها کرده است.

وی افزود: ظرفیت های استانی در مقابله با کرونا ویروس باید مورد بررسی قرار گیرد. طبق آمارهای اعلام شده تعداد تخت ها در استان تهران 29 هزار و 700 تخت است که از این تعداد 11 هزار و 900 تخت سهم دانشگاه علوم پزشکی، 1100 تخت سهم نیروهای مسلح، و 2600 تخت سهم تامین اجتماعی است.

زالی با اشاره به الگوی متفاوت استان تهران تاکید کرد: در طول هفته گذشته در استان تهران به الگویی متفاوت رسیدیم که تعداد مراجعات در حال کاهش است. این امر ناشی از فرا رسیدن تعطیلات و خروج طیف وسیعی از جمعیت از تهران است و از سوی دیگر طبق رصد شاخص رشد اشغال تخت های بیمارستانی نشان داده می شود که اکنون بخش بیشتری از شهروندان تهرانی در حال بستری هستند لذا با توجه به این ارزیابی ها 4900 تخت ویژه در سطح استان تهران پیش بینی شده است.

  • اینفوگرافیک | نکات مهمی که در مورد قرنطینه خانگی باید بدانیم
  • ما به کرونای بنفش متهم شدیم | نگوییم دولت با قرنطینه مخالفت کرد | باید اقتصادمان را سرپا نگه داریم

رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان تهران با تاکید بر اتخاذ یک راهبرد تمام عیار و همه جانبه در سطح استان تهران گفت: به دلیل اپیدمی و فراز و نشیب این بیماری در ماه های آینده به یک برنامه همه جانبه با مختصات استانی نیازمندیم که در آن کاریزمای استانی ارتقاء پیدا کند تا با افزایش ظرفیت بتوان قدرت کنترل این بیماری را بیشتر کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری به سرعت رئوس تجربه پیروز کشورهای دیگر را باید احصاء کند افزود: قرنطینه در سطح جهانی دارای 4 سطح است. هر چند امکان قرنطینه طولانی به دلیل نیازمندی های ویژه آن وجود نداشت باشد اما در شرایط کنونی می توان از قرنطینه سازی معکوس استفاده کرد به این صورت که افراد آلوده وارد این سفرها نشوند و دولت در این راستا اقدام لازم را انجام دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 854

به "یک پیشنهاد تازه از ستاد کرونای تهران؛ قرنطینه معکوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک پیشنهاد تازه از ستاد کرونای تهران؛ قرنطینه معکوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید