یک کشور دیگر از عراق خارج می گردد

به گزارش لیسو، فارس نوشت: کانادا به دلیل شیوع کرونا و تعلیق فعالیت های ائتلاف بین المللی داعش و ناتو در عراق، 400 نظامی خود را از این کشور خارج می نماید.

یک کشور دیگر از عراق خارج می گردد

روزنامه کانادایی اتاوا سیتیزن Ottawa Citizen در گزارشی نوشت:کانادا نیز مانند چند کشور دیگر عضو ائتلاف ضد داعش در عراق نیروهای خود را از این کشور خارج می نماید و انتظار می رود که این نیروها، تا شنبه آینده به کشورشان بازگردند. قرار است این افراد به مدت 14 روز در دانشکده نظامی سلطنتی کینگستون قرنطینه باشند.

بر اساس این گزارش، نیروهای کانادایی طی بیانیه ای اعلام کردند: شیوع ویروس کرونا موجب شده تا نیروهای امنیتی عراق کلیه فعالیت های آموزشی خود را به حالت تعلیق درآورند و این امر به توقف عملیات های ائتلاف بین المللی و ماموریت ناتو در عراق منجر شده است. از آنجا که مدت زمان این توقف موقت فعالیت ها و همکاری ها تعیین نیست، لذا کانادا 400 نظامی خود را به کشور باز می گرداند و تنها کمتر از 100 نیروی کانادایی همچنان در چارچوب نیروهای ائتلاف در عراق باقی خواهند ماند.

در این گزارش آمده است که فرانسه نیز 100 نیروی نظامی و اسپانیا 200 نیروی نظامی و پرتغال 33 نظامی خود را به همین دلیل از عراق خارج نموده است. دولت هلند نیز به مجلس این کشور اعلام نموده است که 35 نظامی از اصل 40 نظامی خود را از عراق به طور موقت خارج خواهد نمود.

نیروهای کانادایی در این بیانیه تاکید کردند که همچنان به ماموریت خود در عراق پایبندند و نظامیان آنها در شرایط مناسب انجام این ماموریت به این کشور بازخواهند گشت.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 916

به "یک کشور دیگر از عراق خارج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کشور دیگر از عراق خارج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید