ربیعی: مشابه پنالتی دوم استقلال را در دربی نگرفتند، باید می باختیم!

به گزارش لیسو، سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: مشابه صحنه پنالتی دوم استقلال در دربی تهران رخ داد که داور آن را پنالتی نگرفت.

ربیعی: مشابه پنالتی دوم استقلال را در دربی نگرفتند، باید می باختیم!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، محمد ربیعی پس از شکست 3 بر 2 مس رفسنجان برابر استقلال گفت: این پیروزی را به استقلال و طرفداران محترم این تیم تبریک و به مجموعه مس، بازیکنان ما و کسانی که زحمت کشیدند، خداقوت و خسته نباشید می گویم. بازی کیفیت قابل قبولی داشت. نمی خواهم مانند سال های گذشته درباره صحنه های مختلف صحبت کنم و چنین کاری پسندیده نیست. استقلال پیروز شده و من وظیفه دارم تبریک بگویم. با این حال پنالتی دوم استقلال، دومین پنالتی مشابهی است که اعلام شد و در همین حالت در بازی پرسپولیس برای این تیم خطا نگرفتند.

وی با بیان اینکه شاگردانش در نیمه دوم فرصت چندانی در اختیار آبی ها قرار ندادند، توضیح داد: یک موقعیت در نیمه دوم به این تیم تقدیم کردیم و فرصت های گل بی شماری داشتیم که سهم مان از گلزنی کم بود. اگر پنالتی دوم استقلال درست بود، مشابه همین اتفاق در دربی افتاد. در آن صحنه هم پاس در عرضی ارسال شد و بازیکنان با یکدیگر برخورد داشتند. سلیقه های داوری نباید باعث گردد چنین موقعیت هایی به وجود بیاید.

سرمربی مس رفسنجان با بیان اینکه نمی خواهد درباره داوری صحبت کند، گفت: نوید داده بودم که در این بازی تهاجمی بازی می کنیم. بیش از 70،60 دقیقه از بالا پرس نموده و بازی را در بالای زمین اداره کردیم. در نیمه دوم موقعیت های بسیاری داشتیم و از یک فرصت تک به تک استفاده نکردیم. به تیم استقلال خسته نباشید می گویم و به نظرم باید می باختیم که باختیم.

ربیعی با اشاره مجدد به پنالتی دوم استقلال مطرح نمود: زمانی که بازی با تساوی یک - یک دنبال می شد و ما سوار بر بازی بودیم، یک پنالتی در دقیقه 58 رخ داد. حریف ما استقلال بود و مس رفسنجان، تیمی است که سال دوم حضورش در لیگ برتر را تجربه می نماید. اگر این تیم بتواند استقلال را در استادیوم آزادی اینقدر تحت فشار بگذارد، به نظرم نمایشی قابل دفاع و قابل تحسین است. البته من نباید تیمم را تحسین کنم و شما خبرنگاران باید درباره عملکرد مس صحبت کنید.

این صحنه در دربی پنالتی اعلام نشد، اما همین حالت را در ملاقات مس با پرسپولیس پنالتی گرفتند. وی ضمن بیان این جمله گفت: این حالت ها خیلی اتفاق می افتد. ژستد ضربه را زد و ضربه او به بیرون رفته است. اگر هم برخوردی باشد، شما اجازه دادی که او ضربه اش را بزند و توپ به اوت رفته است. از آن اوت فرصتی ایجاد شد و همان پنالتی، ورق بازی را برگرداند.

سرمربی مس رفسنجان با بیان اینکه نارنجی پوشان موقعیت هایی پس از گل دوم استقلال به دست آوردند، گفت: نمی خواهم حرفی بزنم که ارزش برد استقلال زیر سؤال برود. حریف برای من قابل احترام است و اینکه تیمی مانند استقلال را تحت فشار گذاشتیم از ارزش، کیفیت و صدرنشینی این تیم نمی کاهد. باید بیشتر کار کنیم، اما نمایش تیمم را بسیار ارزشمند دیدم.

ربیعی در خصوص اینکه مس رفسنجان برای اولین بار توانست دروازه استقلال را در استادیوم آزادی باز کند، گفت: ما کارمان را می کنیم و بقیه باید نظر بدهند.

وی درباره خط دفاعی مس رفسنجان برابر استقلال توضیح داد: خط دفاعی ما خوب است. عقیل کعبی اشتباه کرد، اما او بازی های خوب زیادی برای ما ارائه نموده و در دو سال اخیر، فوق العاده از این بازیکن راضی هستم. کعبی را هیچ وقت با این اشتباه قضاوت نمی کنیم و همچنان علاقه مند هستیم که از عقب بازیسازی کنیم. اصرار به انجام این کار داریم و در این شرایط، اشتباهاتی پیش می آید. مدافع من باید از عقب بازیسازی کند و این قاعده من است.

سرمربی مس رفسنجان با بیان اینکه پنالتی اول استقلال صددرصد درست بود، اعلام کرد: بازی را در پنج دقیقه ابتدایی به خوبی شروع نکردیم و تیم ما جا نیفتاده بود. قبل از پنالتی اول یامگا یک بار از سمت چپ نفوذ نموده بود که دومین حرکت او منجر به پنالتی شد. وقتی رو به بالا بازی می کنید، اشتباهاتی در عقب زمین هم رخ می دهد. با این حال آنچنان موقعیتی به استقلال ندادیم. نوع بازی این تیم قابل احترام است و استقلال از بازی بلند به سمت مهاجم نوک خود استفاده می نماید که پوشش درستی داشتیم.

ربیعی با تمجید از مدافعان مس رفسنجان گفت: از کمترین موقعیتی که به استقلال دادیم، سه گل دریافت کردیم که در پنالتی دوم بحث وجود دارد. شما به گل خورده توجه نکنید و ببینید خط دفاعی ما چقدر امید گل به حریف می دهد. کیفیت دفاعی مس از این آمار معین می گردد. ما از کیفیت خودمان راضی هستیم و نقاط ضعف را ترمیم می کنیم.

وی در خصوص عملکرد گادوین منشا گفت: از عملکرد او و همه بازیکنانم راضی هستم و همه آنها وظایف خود را به درستی انجام می دهند. میانگین سنی خود را 3.5 سال نسبت به فصل گذشته کاهش دادیم و فهرست تیم بزرگسالان ما 16 بازیکن دارد که محمد انصاری یکی از آنهاست. این یعنی 15 بازیکن ما بزرگسال هستند و سایر نفرات را بازیکنان جوان تشکیل می دهند. منشا و سایر مهاجمان، کارشان را به درستی انجام می دهند. نمی خواهم پیروزی استقلال را کمرنگ کنم، اما به نظرم اصلاً شایسته شکست نبودیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1908

به "ربیعی: مشابه پنالتی دوم استقلال را در دربی نگرفتند، باید می باختیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: مشابه پنالتی دوم استقلال را در دربی نگرفتند، باید می باختیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید