علم و تکنولوژی

دانش پژوهان فقط یک نام نیست، یک فرهنگ است

خبرگزاری خبرنگاران-مؤسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان باهدف افزایش سطح مهارت شاغلین بخش های مختلف مالی و افزایش مهارت های حرفه ای دانش آموختگانی که فاقد تجربه اجرایی می باشند، نسبت به برگزاری دوره های مهارتی اقدام می نماید. این مرکز آموزشی به قصد ارتقای...

14 آذر 1399

بازگشت امید، آخرین درنا مهاجر به ایران

به گزارش خبرنگاران، امید که آخرین بازمانده از درنای سفید مهاجر از سیبری به مازندران محسوب می شود، امسال 2 هفته دیرتر از سال گذشته وارد مازندران شد.

12 آذر 1399

سفر تاریخی امام رضا علیه السلام از مدینه به مرو و اهداف مأمون لعنه الله علیه از تحمیل ولایتعهدی

مدت ده سال از امامت هشتمین امام علیه السلام با دوران خلافت هارون مقارن بود. در آن دوره ده ساله، هارون به دلیل بحران هایی که حکومت با آن رو به رو بود، هیچ گاه خود را رویاروی امام علیه السلام قرار نداد.

10 آذر 1399

سرامیک شیلد چیست و چرا به عنوان محافظ نمایشگر آیفون 12 انتخاب شده است؟

نمایشگر گوشی های سری آیفون 12 از یک محافظ شیشه ای جدید به نام سرامیک شیلد (سپر سرامیکی) بهره می برند. طبق وعده های اپل، این محافظ شیشه ای جدید تا 4 برابر مقاومت بیشتر در برابر سقوط ارائه می دهد و در زمینه خط و خش هم محافظت بیشتری به ارمغان می آورد.

4 آذر 1399

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری: نقش مشاغل خانگی در افزایش ایجاد اشتغال موثر است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در 24 استان در حال اجراست، گفت: اجرای این طرح نقاط قوت فراوانی، نظیر شناسایی فرصت ها و مزیت های استان، اعطای تسهیلات به پیشرانان جهت تهیه تجهیزات...

3 آذر 1399

فراوری شارژر اتوماتیک برای پهپادها

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، این سیستم شارژ اتوماتیک که ظرف چهار سال آینده تکمیل می گردد می تواند انرژی مورد احتیاج صدها پهپاد را تأمین کند.

24 آبان 1399

کاوشگر تیان ون-1 چین در راه مریخ از خود سلفی گرفت

فضاپیمای تیان ون-1 (Tianwen-1) چین در راستا سفر خود به مریخ با روشی جالب یک سلفی از اعماق فضا به زمین ارسال نموده است.

24 آبان 1399

خبرنگاران اخبارکوتاه از آموزش و پرورش البرز

کرج - خبرنگاران - آموزش مجازی فضا و ماهواره، جشنواره نوجوان خوارزمی و توزیع پوشاک دربین دانش آموزان نیازمند از اخبارحوزه آموزش و پرورش استان البرز است.

23 آبان 1399

تشخیص یک نوع از سرطان با آزمایش بازدم

خبرنگاران : بسیاری از آزمایشات تنفسی سرطان با تجزیه و تحلیل ترکیبات آلی فرار(VOC) در نفس انسان که هنگامی که متابولیسم بدن ما توسط بیماری مختل می گردد و در الگوهای منحصر به فردی ظاهر می شوند، کار می نمایند و یک آزمایش...

22 آبان 1399

کنترل از راه دور موسیقی با حلقه هوشمند

اگر اهل گوش دادن به موسیقی هستید و مایلید از جدیدترین سیستم صوتی استفاده کنید، می توانید از حلقه هوشمند شرکت دانمارکی بنگ اند الفسن استفاده کنید.

21 آبان 1399

شارژ گوشی با فانوس خورشیدی بادی ضدآب

یک شرکت تجاری ابزار تازه ای برای شارژ گوشی های تلفن همراه در نقاط دورافتاده و در طبیعت عرضه نموده که به صورت فانوسی ضدآب طراحی شده است.

21 آبان 1399

احتمال عرضه جهانی واکسن های کرونای چین برای استفاده اضطراری

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، چین مشغول انجام مذاکراتی است تا سازمان جهانی بهداشت واکسن بالقوه کووید19 توسعه یافته در این کشور را ارزیابی کند.

19 آبان 1399

مقاله: بهترین شهرهای کانادا: اتاوا

بیشتر نیروی کار اتاوا را افراد تحصیل نموده تشکیل می دهند. بسیاری از مهندسان، دانشمندان و پزشکان کانادایی در این شهر کار می نمایند. دو دانشگاه اصلی اتاوا، یعنی دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون میزبان بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کانادا از سراسر دنیا...

16 آبان 1399

وزیر مهاجرت کبک از طرح جدید ورود فوری نیروهای متخصص به کبک اطلاع داد ، به محض بازگشایی مرزها

وزیر مهاجرت کبک اطلاع داد: به محض بازگشایی مرزها به منظور رفع شدن کمبودها، 550 پرسنل درمانی به طور آزمایشی به کبک می آیند.

16 آبان 1399

سیاست تحریم و تهدید آمریکا را به تباهی کشانده است، ایستادگی محور مقاومت در برابر زیاده خواهی های ترامپ

یک تحلیلگر لبنانی با بیان اینکه آمریکا دوران افول و تباهی خود را می گذراند، نوشت: فشارها و تهدیدات دولت ترامپ شکست هایی متوالی را برای آن ها به ویژه در کشورهای منطقه خاورمیانه و محور مقاومت رقم زده است.

9 آبان 1399

هوش مصنوعی مسابقه های تنیس را شبیه سازی کرد

محققان استفاده از هوش مصنوعی را در ورزش تنیس توسعه داده و از فناوری های نوین به منظور طراحی شبیه ساز مسابقه های ویمبلدون استفاده کردند.

9 آبان 1399

14 هزار دانش آموز از تحصیل آنلاین محرومند

بیش از 14 هزار دانش آموز در استان یزد یا گوشی هوشمند ندارند یا از اینترنت محروم هستند و قادر به تحصیل آنلاین نیستند.

7 آبان 1399

فرآیندهای پژوهشی پژوهشگاه ICT اصلاح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی فسنقری در جلسه هم اندیشی حوزه پژوهشی این پژوهشگاه با ارائه گزارش از آخرین تحولات حوزه پژوهش، مهمترین اقدامات انجام شده در راستای اصلاح فرآیندهای پژوهشی را بیان کرد.

2 آبان 1399

وبینار آنالیز نقش و صندلی بانوان در گسترش فرهنگ عاشورا برگزار می گردد

وبینار آنالیز نقش و صندلی بانوان در گسترش فرهنگ عاشورا با مشارکت اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می گردد.

1 آبان 1399

گیاهان به ردیابی اجساد در جنگل ها یاری می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، طبق گزارشی جدید تیم های جستجو و نجات می توانند از درختان و بوته ها برای ردیابی بقایای انسان و اجساد در جنگل ها یاری بگیرند.

30 مهر 1399
تعداد: (210)