علم و تکنولوژی

ممنوعیت گردشگری در منطقه کشمیر تحت کنترل هند برداشته شد

مقامات کشمیر تحت کنترل هند، ممنوعیت گردشگران و زائران را که بیش از دو ماه پیش اعمال شده بود، برداشتند.

28 مهر 1398

یک شرکت چینی، پیشگام فناوری نوینی شده است که می تواند منجر به انتخاب جنین های باهوش تر توسط والدین گردد

برآورد می گردد که ضریب هوشی به میزان 50 تا 80 درصد ژنتیکی باشد، در بیشتر موارد ضریب هوشی فرزندان یک پدر و مادر، به میزان 13 واحد از میانگین ضریب هوشی خودششان بیشتر یا کمتر است. در این میان دو تا سه درصد فرزندان یک پدر و مادر می توانند به میزان چشمگیری از خودشان...

26 مهر 1398

سفر اولی ها راهنمای سفر به مالزی را از دست ندهند!

مالزی، کشوری است در بخش جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن شهر کوالالامپور محسوب می گردد. کشور مالزی در یکی دو دهه گذشته به دلایل زیادی از جمله داشتن جاذبه های بکر طبیعی و امکانات تفریحی مناسبی که در اغلب شهرهای خود برای لذت گردشگران و مسافران فراهم آورده، تبدیل...

23 مهر 1398

آغازمذاکرات جدید نفتی ایران-کانادا، ایران هاب نفت خاورمیانه می گردد

رضا خیامیان در تبادل نظر با مهر با اشاره به شروع مذاکرات جدید سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با انجمن های نفتی کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، گفت: تاکنون تفاهم نامه ای بین انجمن سازندگان نفت ایران و ایتالیا امضا شده است.

21 مهر 1398

سفری خاطره انگیز به جزیره فی فی در پوکت

مدت هاست که جزایر پوکت مانند جزیره فی فی، به مقصدی تابستانه برای مسافران ایرانی تبدیل شده. مقصدی با ساحلی پوشیده شده از صخره هایی دیدنی با شن هایی به رنگ روشن و آب های فیروزه ای. اما همین استقبال بالا باعث شده تا کیفیت خدمات ارائه شده توسط بسیاری از آژانس...

19 مهر 1398

اولین گفته ربات فضایی هنگام خروج از جو کره زمین

پس از پرتاب ربات روسی انسان نما به ایستگاه فضایی بین المللی، ربات این روز ها به انجام کار های مختلف درون ایستگاه فضایی بین المللی می پردازد.

18 مهر 1398

سرپرست سابق تیم ملی سرمربی تیم کشتی آزاد دانشگاه آزاد اسلامی شد

مدیرکل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هادی حبیبی سرمربیگری تیم کشتی آزاد دانشگاه آزاد را در لیگ برتر 98 برعهده خواهد داشت، سرمربی فرنگی نیز در یکی دو روز آینده معرفی خواهد شد.

17 مهر 1398

علوم شناختی توانمندی علمی را افزایش می دهد

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: رشته علوم شناختی در بالا بردن توانمندی های علمی و همچنین شناخت مغز انسان در قالب استفاده از مباحث نظری و گفتاری نقش محوری دارد.

15 مهر 1398

حسگرهای آدرس پذیر ایران ساخت گاز و دود را نشت یابی می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی نیکنامی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از فراوری حسگرهای گاز در این شرکت اطلاع داد و گفت: توانستیم محصولی فراوری کنیم که میزان و ماهیت گازهای داغ خروجی توربین را اندازه گیری و گزارشی را...

15 مهر 1398

ایران در بین 7 کشور اول تولیدعلم هوش مصنوعی، اسامی محققان برتر

به گزارش خبرنگاران، بنابر آخرین گزارش منتشر شده در نشریه نیچر چینی ها قصد دارند تا سال 2030 راهنمایی هوش مصنوعی جهان را در اختیار بگیرند. هدف چین رهبری صنعت هوش مصنوعی جهانست و برای رسیدن به این هدف سه برنامه عمده دارد که شامل سرمایه گذاری در تحقیقات بنیادی،...

14 مهر 1398

عدم تحرک فیزیکی خطر مرگ را دو برابر می نماید

محققان دریافتند عدم تحرک فیزیکی به مدت 22 سال افزایش خطر مرگ زودهنگام را در مقایسه با افراد دارای زندگی سالم دوبرابر می نماید.

11 مهر 1398

پیشرفت هم زمان پروژه برند ملی گردشگری در دو بخش علمی و عملیاتی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید نمود: نتایج پیشرفت در بخش علمی و پژوهشی هر یک از فازهای پروژه برند ملی گردشگری ایران به صورت هم زمان در تصمیم های اجرایی و عملیاتی حوزه گردشگری به کار گرفته می گردد.

9 مهر 1398

استارت آپ ها جوابگوی نیازمحله ها

راحله عبدالحسینی -خبرنگار:چرا اپلیکیشن ها این روزها طرفداران زیادی دارد؟ پاسخ ساده است.

6 مهر 1398

خبر خوش برای 5 هزار دانشجو

جانشین رئیس سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از عضویت رایگان 5 هزار دانشجو در پایتخت با حمایت شهرداری در بیدود اطلاع داد و گفت: کوشش می کنیم این موضوع تا ابتدای مهر محقق گردد.

2 مهر 1398

Google Pay 2.96 حالت تاریک را دریافت کرد

این روزها بسیاری از کاربران عادت نموده اند که نسخه های مختلف برنامه و اپلیکیشن ها را با یاری حالت تاریک آنالیز نمایند. اکنون خبر رسیده که حالت تاریک وارد google pay شده است.

31 شهریور 1398

هواوی نام تراشه کایرین 990 و تاریخ معرفی آن را تایید کرد

در چند سال گذشته، نسل جدید گوشی های سری میت هواوی از مدل تازه نفس تراشه پرچم دار کایرین بهره می برند. سال جاری هم از این قاعده مستثنا نیست و هواوی با انتشار یک تیزر بسیار کوتاه، نام و تاریخ معرفی کایرین 990 را تایید کرد که طبق آن قرار است در تاریخ 6 سپتامبر...

30 شهریور 1398

خواص تناول سوسک!

لیو دائویوان، متخصص ارشد در مرکز درمانی یونگ که در شهر واقع یین چوان واقع است، می گوید که این حشرات خواص سم زدایی داشته و همچنین می توانند به عنوان یک ادرارآور عمل نمایند. او می افزاید: همچنین برای بهبود گلودرد، ورم لوزه، سیروز کبد، و افزایش ذخیرۀ مایعات...

27 شهریور 1398

همکاری دانشگاه های شهید بهشتی و امام صادق در زمینه مطالعات میان رشته ای

در راستای گسترش تعاملات بین دانشگاهی، جلسه مشترکی با حضور دکتر علی اکبر افضلیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید بهشتی و دکتر غلامرضا گودرزی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار گردید.

24 شهریور 1398

تلفیقی از ریاضی و هنر بر پیکره برج چهل دختر

دامغان، شهری باستانی است که در نقطه جغرافیایی در حدود 340 کیلومتری شمال شرق تهران واقع شده است. این شهر کهن ترین و باستانی ترین شهر پارتی ایران بوده و یکی از آثار تاریخی آن برج چهل دختر است.

22 شهریور 1398

امید تازه برای درمان ضایعات عصبی با سلول های بنیادی

پژوهش های محققان رویان نشان داد که می توان از تبدیل آستروسیت ها به سلول های بنیادی عصبی، برای درمان ضایعات عصبی استفاده کرد.

18 شهریور 1398
تعداد: (77)