گیاهان به ردیابی اجساد در جنگل ها یاری می نمایند

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، طبق گزارشی جدید تیم های جستجو و نجات می توانند از درختان و بوته ها برای ردیابی بقایای انسان و اجساد در جنگل ها یاری بگیرند.

گیاهان به ردیابی اجساد در جنگل ها یاری می نمایند

محققان دانشگاه تنسی این پژوهش را انجام داده اند که در ژورنالترندز این پلنت ساینس منتشر شده و نشان می دهد گیاهان در اطراف اجساد در حال تجزیه رفتار متمایزی دارند.

دلیل این امر نیز تغییرات شیمیایی در اکوسیستم اطراف اجساد است که خاک، ریشه و برگ های گیاهان اطراف آن را دگرگون می نماید. به گفته محققان این امر ممکن است به تغییراتی در ترکیبات محلول رسانی گیاه منجر گردد که از راه دور قابل رصد است.

گروهی از محققان از جمله گیاه شناسان و پژوهشگران خاک آزمایش هایی را انجام می دهند تا شیوه استفاده از گیاهان برای کاهش مدت زمان جستجوی بقایای انسانی را بهتر درک نمایند.

این پژوهش در یکی از واحدهای دانشگاه مزرعه بدن انجام می گردد و طی آن محققان فرایند تجزیه بدن در شرایط مختلف و تاثیر آن بر گیاهان اطراف را می سنجند.

به گفته مولفان، این تحقیق هنوز در مراحل اولیه است و هرگونه استفاده از گیاهان برای کشف اجساد ممکن است چند سال طول بکشد.

با این وجود آنها اشاره می نمایند یافته های اولیه در این باره بسیار هیجان انگیز هستند و امیدوارند در آینده به ارتقای فناوری یاری نمایند که با استفاده از اسکن گیاهان بتوان سیگنال های فلورسنس یا بازتاب خاص را ردیابی کرد که نشانگر اجساد انسان هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1163

به "گیاهان به ردیابی اجساد در جنگل ها یاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهان به ردیابی اجساد در جنگل ها یاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید