آرزوی طارمی برای بازی در رئال مادرید!

به گزارش لیسو، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در جدیدترین گفت و گوی خود مدعی شد می خواهد عنوان آقای گلی لیگ پرتغال را به دست بیاورد.

آرزوی طارمی برای بازی در رئال مادرید!

به گزارش خبرنگاران ، گفت و گو با مهدی طارمی،مهاجم ملی پوش ایرانی باشگاه پورتو پرتغال یکی از بخش های شماره سوم مجله فدراسیون فوتبال را تشکیل داده است.

متن پرسش و پاسخ با طارمی به توضیح زیر است:

از بازی در کوچه پس کوچه های بوشهر تا لیگ برتر پرتغال و پورتو....آیا این تصور را داشتی که چنین اتفاقی رخ دهد؟

هرکسی از کودکی خود آرزوی عظیمی دارد و فکر می نماید به آن برسد. بدون شک رسیدن به آرزو و هدفی که از کودکی در سر وجود دارد با کوشش و پشتکار میسر می گردد. آرزوی عظیم من حضور در تیم عظیمی بود که بتوانم بدرخشم و عملکرد خوبی داشته باشم. پورتو در این برهه از زمان برای من رسیدن به هدف دوران کودکی ام است.پورتو تیم عظیمی است و آرزوی هر کسی می تواند باشد. هر چند که آرزوی من حضور در تیمی عظیمتر است و امیدوارم به آن برسم.

در آن روزها عظیمترین رویایی که در ذهنت وجود داشت، چی بود؟

من هوادار رئال مادرید هستم. از 6 سالگی فوتبال را دنبال می کردم و آن موقع آرزویم حضور در رئال بود. اما باید خیلی کوشش کنم و با شرایط موجود به هدفم برسم. یکسری چیزها سخت و غیر قابل به دست آوردن است اما من از کوششم دست نمی کشم. کوشش و پشتکار بسیار مهم است تا بتوانم به هدف خودم برسم. شاید روزی بتوانم در رئال حضور داشته باشم اما اگر این اتفاق هم رخ ندهد بدون شک کوشش من و حضورم اکنون در پورتو نشان می دهد که برای رسیدن به مراحل بالاتر در زمان ورزشی ام تا چه حدی پیروز بوده ام.

هدفت از حضور در پورتو چیست و به چه جایگاهی می خواهی برسی؟

پورتو تیم عظیمی است و در سطح دنیا معتبر است. با امکانات زیادی که در لیگ های پرتغال مخصوصا این تیم وجود دارد، به این کشور آمدم تا با جام هایی که در طول مسابقات می توان کسب کرد، به پیروزیت برسم. من هدفم از حضور در پورتو این است که پیروز باشم و در کنار آن، نیم نگاهی به آینده و تیم های عظیمتر دارم . برای رفتن به تیم های عظیم، باید از تیم های عظیم نقل مکان کرد. این قسمتی از هدف من بود که با حضور در لیگ پرتغال تا حدودی به آن رسیده ام.

عظیمترین رویایی که در سر داری چیست؟

واقعیت این است که فصل خوبی را سپری کردم. خودم پورتو را دوست دارم چون در ایران نیز شناخته شده است. از سبک بازی و اعتقادی که مربی این تیم به من داشت، باعث شد در این تیم حضور یابم و اعتقادی مربی برای حضورم در لیگ پرتغال بسیار تاثیر گذار بود و به همین دلیل تصمیم گرفتم به این کشور بیایم. نکته خوبی که در این تیم وجود دارد، همه یک تیم هستند. تیم ستاره ندارد و به دنبال ستاره نیست. مهمترین چیز برای من اعتقاد مربی به من است که این امر مهم و تاثیر گذار برای یک بازیکن می باشد و خوشبختانه تمام شرایط برای حضوری آرام و پیروز برایم فراهم است. می خواهم در لیگ پرتغال آقای گل بشوم و چند جام وجود دارد که بتوانم همه را با هم در کنار دیگر هم تیم هایم کسب کنیم. بدون شک در آینده اتفاقات بهتری خواهد افتاد. قهرمانی لیگ پرتغال، عظیمترین هدفم کنونی من است.

استقبال در پورتو به چه صورت بود؟

در پورتو کسی نمی دانست که برای بستن قرارداد به پرتغال سفر خواهم کرد و به همین دلیل استقبالی صورت نگرفت. اما بعد از اعلام عقد قرارداد در فضای مجازی، خبرها و رسانه ها استقبال خوبی کردند. حتی مردم شریف ایران نیز با کامنت هایی که برای من و باشگاه نوشتند، دل من را شاد نموده و به من امید دادند. امیدوارم سربلندشان کنم و جوابشان را با درخششم بدهم.

تیم ملی را چطور ارزیابی می کنی. با اسکوچیچ و 4بازی به جامانده؟

تیم ملی باید تمرینات خود را شروع کند تا بتواند در جهت رشد و پیروزیت قرار بگیرد. اسکوچیچ مربی است که مدتها با تیم های باشگاهی در ایران کار نموده و شناخت و درک کاملی از بازیکنان ایرانی دارد. وی فن، استعداد و کیفیت بالایی دارد که می تواند تیم ملی را دچار تغییر و تحول کند و این امر در 4 بازی پیش رو بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

حریفانمان را چطور ارزیابی می کنید؟

حریفانمان خیلی سرسخت نیستند اما بدون برنامه و کوشش و پشتکار، پیروزی قابل اجرا نیست. در دور رفت متاسفانه به عراق و بحرین باختیم. تاز زمانی که تمرینات مستمر و بازی های محبت آمیز وجود نداشته باشد نمی توان در جهت پیروزیت پیش رفت. ما تیم اول آسیا بودن را بسیار سخت به دست آوردیم برای اینکه اولی را همچنان حفظ کنیم باید کوشش نموده و در نهایت مقابل حریفان خود به میدان رویم و بهترین عملکرد را به دست آرویم.

با اسکوچیچ جلسه ای برگزار کردی.نظرت درباره ارتباط سرمربی با بازیکنان و شرایط کلی تیم ملی فوتبال ایران چیست؟

اسکوچیچ مربی است که بازیکنان ایرانی را ، شخصیت، رفتار، بازی ها و عملکردشان را به خوبی می شناسد و برای تک تک ملی پوشان به منظور اجرای بازی و نوع عملکردشان برنامه دارد. صحبتی که با اسکوچیچ داشتم متوجه شدم که سخت در حال بررسی و برنامه ریزی است. امیدوارم پیروز باشد چون پیروزیت ایشان ، پیروزیت تیم ملی فوتبال ایران را به همراه دارد و من به نوبه خود از هیچ کوششی برای پیروزیت ایران دریغ نخواهم کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1223

به "آرزوی طارمی برای بازی در رئال مادرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزوی طارمی برای بازی در رئال مادرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید