افزایش 35 درصدی سفر گردشگران ترک به ایران

به گزارش لیسو، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: در طول یک سال گذشته تعداد گردشگرانی که از ترکیه وارد ایران شدند به نسبت سال های قبل 35 درصد افزایش داشته است.

افزایش 35 درصدی سفر گردشگران ترک به ایران

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

ولی تیموری در نشست با محمت تاشکین رایزن فرهنگی و گردشگری ترکیه در تهران که با هدف آنالیز شرایط تبادلات گردشگری دو کشور و تقویت روابط دو طرفه تشکیل شد؛ گفت: در طول یک سال گذشته تعداد گردشگرانی که از ترکیه وارد ایران شدند به نسبت سال های قبل افزایش قابل توجهی داشته است و نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته با 35 درصد رشد تغییرات مواجهه بوده است.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه برای تقویت تعاملات گردشگری دو کشور علاوه بر ارتباط هر چه بیشتر بخش خصوصی دو کشور، احتیاج به افزایش تعامل و رفت و آمدها بین مسئولین دولتی مرتبط نیز وجود دارد؛ اضافه نمود: از این رو برگزاری نشست مشترک گردشگری (B to B) با همکاری بخش خصوصی و دولتی طرفین تا قبل از انتها امسال می تواند فراهم کننده بستر لازم جهت تقویت ارتباطات مورد نظر باشد.

رایزن فرهنگی ترکیه در تهران نیز نسبت به حضور فعال در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در دهه آخر بهمن ماه امسال اعلام آمادگی کرد.

همچنین توافق شد نشست مشترک بخش های خصوصی گردشگری ایران و ترکیه در دی ماه امسال در شهر تهران برگزار گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 582

به "افزایش 35 درصدی سفر گردشگران ترک به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 35 درصدی سفر گردشگران ترک به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید