انتخاب ملی پوش 97 و 125 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد به مسابقات لهستان موکول می گردد؟

به گزارش لیسو، باتوجه به عملکرد مدعیان دو وزن بالا، اینطور که پیداست تورنمنت بین المللی لهستان ملاک انتخاب ملی پوش المپیکی ایران در اوزان 97 و 125 کیلوگرم کشتی آزاد خواهد بود.

انتخاب ملی پوش 97 و 125 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد به مسابقات لهستان موکول می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، مسابقات رنکینگ اوپن لهستان 18 تا 23 خرداد ماه در ورشو برگزار می گردد. پیش از این اعلام شده بود که آخرین میدان برای نفرات محک المپیکی ها و تکمیل تیم اعزامی به این رقابت ها، تورنمنت لهستان خواهد بود.

در 6 وزن المپیکی به نظر می رسد با توجه به کارنامه نفرات در اوزان 57، 65، 74 و 86 کیلوگرم کار انتخاب ملی پوش در 4 وزن خیلی پیچیده نباشد و اگر احتیاج به مسابقه انتخابی داخلی باشد، این رقابت برگزار خواهد شد اما این احتمال وجود دارد که انتخاب ملی پوش دو وزن بالا با توجه به تراکم مدعیان در آن، کار را به لهستان بکشاند و گره این اوزان در آخرین تورنمنت بین المللی که در برنامه تیم ملی کشتی آزاد وجود دارد باز گردد.

کسب سهمیه از سوی محمدحسین محمدیان در گزینشی آلماتی و قهرمانی بی چون و چرای علی شعبانی در مسابقات آسیایی رقابت نزدیک و فشرده ای در 97 کیلوگرم ایجاد نموده، ضمن اینکه علیرضا کریمی دیگر مدعی این وزن است و باید دید طلای جام دانکلوف مجتبی گلیج را هم به مدعیان المپیک اضافه خواهد نمود یا خیر؟

در 125 کیلوگرم نیز امین طاهری برنده آخرین مسابقه انتخابی تیم ملی است، او در جام دانکلوف طلا گرفت و قرار بود امیرحسین زارع نیز در قهرمانی آسیا محک زده گردد که تست کرونایش مثبت شد و حضور در این جام را از دست داد. طاهری بلافاصله بعد از بازگشت از بلغارستان به آلماتی اعزام شد. کشتی های قابل قبولی نیز گرفت اما در یک غافلگیری در حالیکه 6 بر صفر از حریفش در نیمه نهایی پیش بود، ضربه فنی شد و حالا به نظر در این وزن نیز کار انتخاب ملی پوش به لهستان کشیده خواهد شد.

باید دید کادرفنی تیم ملی در چه اوزانی قصد اعزام کشتی گیر به این رقابت ها دارد، چیزی که مسلم است این یک فرصت خوب برای محک مدعیان جدی دو وزن بالاست که شاید ملی پوش المپیکی نیز از جام لهستان انتخاب گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1617

به "انتخاب ملی پوش 97 و 125 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد به مسابقات لهستان موکول می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب ملی پوش 97 و 125 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد به مسابقات لهستان موکول می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید