انتشار فهرست اولیه جایزه ادبی دوبلین، جایزه برای معرفی شهر ادبی

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران به نقل از آیریش نیوز، در فهرست اولیه جایزه ادبی بین المللی دوبلین 2019 عنوان 141 کتاب جای گرفته است.

انتشار فهرست اولیه جایزه ادبی دوبلین، جایزه برای معرفی شهر ادبی

حیوانات جدید نوشته پیپ آدام، با من بمان نوشته آیوبامی آدبایو، 4321 نوشته پل آستر، خانم آزموند نوشته جان بنویل، مرد مارلبورو نوشته آلن کارتر، یک راه طولانی از خانه نوشته پیتر کری، اعمال وفاداری نوشته پیتر کانینگام، لبخند نوشته رادی دویل، ساحل منهتن نوشته جنیفر ایگان، جنگ آمریکایی نوشته عمر العکاذ، قطب نما نوشته ماتیاس انارد، می رود، رفت، رفته است نوشته جنی ارپنبک، اول شخص نوشته ریچارد فلاناگان، اینجا در برلین نوشته کریستینا گارسیا، خواهر کوچک نوشته باربارا گودی، چطور زمان را متوقف کنیم نوشته مت هیج، خروج از غرب نوشته محسن حمید، تاریک تر نوشته ای.ال.جیمز، باید می رفتی نوشته دانیل کلمان، جابه جایی نوشته ویکتور لاوال، ساعت نهم نوشته آلیس مک دورموت، مخزن 13 نوشته جان مک گرگور، شبیه یک سایه محو شونده نوشته آنتونیو مونوس مولینا، یک کتاب آمریکایی نوشته جویس کرول اوتس، وزارت شادی بی حد نوشته آرونداتی روی، لینکلن در برزخ نوشته جورج ساندرز، ببین چه کار کرده ام نوشته سارا اشمیت، آتش خانگی نوشته کامیلا شمسی، خانه جاسوسان نوشته دانیل سیلوا، به پشت ماورا نوشته پیتر اشتام، هر چیز ممکن است نوشته الیزابت استراوت، مونته کارلو نوشته گابریل تالنت و گمشده در سپتامبر نوشته کاتلین وینتر از جمله کتاب هایی هستند که به این فهرست راه یافته اند.

این جایزه که به برنده خود 100 هزار یورو اهدا می کند در فهرست اولیه خود نام 141 کتاب برتر سال 2018 را جای داده است.

جایزه بین المللی ادبی دوبیلن که از سوی کتابخانه های سراسر جهان نامزدهایش را انتخاب می کند امسال دربرگیرنده 39 رمان خارجی است که از 16 زبان مختلف به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شده اند. سال پیش فهرست اولیه این رقابت دربرگیرنده نام 150 نامزد اولیه بود که 48 عنوان آن ترجمه از 18 زبان متفاوت بودند.

این جایزه که سال های پیش با نام ایمپک دوبلین فعالیت می کرد، از سوی شورای شهر دوبلین برگزار می شود و از میان این فهرست برنده سال 2019 را انتخاب می کند.

شهردار دوبلین یعنی لرد نیل رینگ با تاکید بر این که دوبلین شهر ادبیات یونسکو است گفت توریسم فرهنگی نقش مهمی در توریسم این شهر دارد و این جایزه معتبر نقش مهمی در معرفی و حمایت از این شهر در سراسر جهان داشته است.

نویسندگانی از کشورهایی از آفریقا، اروپا، آسیا، آمریکا، کانادا، آمریکای جنوبی، استرالیا و نیوزیلند در فهرست امسال جای دارند.

برنده این جایزه در سال 2018 کتاب استخوان های خورشیدی نوشته مایک مک کورمک از ایرلند بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 525

به "انتشار فهرست اولیه جایزه ادبی دوبلین، جایزه برای معرفی شهر ادبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فهرست اولیه جایزه ادبی دوبلین، جایزه برای معرفی شهر ادبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید