تا سرانجام سال از بورس انتظاری نداشته باشید

به گزارش لیسو، یک کارشناس بازار سرمایه ضمن اینکه بر این باور است که نمیتوان تا پایان سال انتظار بازدهی چشم گیری را از این بازار داشت، تاکید کرد که درحال حاضر شرایط عمومی بازار سرمایه خوب بوده و بهترین زمان برای سرمایه گذاری بلند مدت در آن است.

تا سرانجام سال از بورس انتظاری نداشته باشید

به گزارش ایسنا، فردین آقابزرگی با اشاره به شرایط نوسانی بازار سرمایه در روز های گذشته اظهار کرد: به نظر من یکی از محور های اصلی عدم جذابیت بازار، مقایسه اعداد و ارقام بازدهی در سال 1399 با سال جاری است. ارقام چشم گیری که برای حدود 10 ماه قبل بودند و ممکن است باعث شود درحال حاضر عقلانیت، توجیه پذیری و فاصله اندک ارزش ذاتی و ارزش روز معاملاتی برای برخی سهام داران، مخصوصا سهامدارانی که برای کوتاه مدت درحال سرمایه گذاری هستند، خوشایند به نظر نرسد.

وی با تاکید بر اینکه شرایط بازار سرمایه در سال 1399 تکرار نشدنی است، گفت: باید گفت درحال حاضر شرایط برای سرمایه گذاران بلند مدت به دلیل اینکه P/E فوروراد شرکت ها کمتر از پنج و میانه TTM P/E شرکت ها کمتر از هشت بوده، مناسب است. چراکه عقلانیتی در بازار حاکم شده است که حکم بر این میکند که نوسان گیری و نوسان سازی اولویت خاصی در بازار فعلی ندارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بخشی از خروج سرمایه و نقدینگی اشخاص حقیقی و سهام داران خرد متوجه افرادی است که بازار سال جاری را با بازار سال گذشته مقایسه میکنند و برای مدت کوتاهی در این بازار سرمایه گذاری کرده اند. این درحالی است که درحال حاضر شرایط عمومی بازار خوب است و در میان مدت، بازدهی خوبی نسبت به سایر بازار ها خواهد داشت.

آقابزرگی با بیان اینکه نمی توان تا انتها سال انتظار بازدهی کوتاه مدت از بازار داشت، اظهار کرد: البته باید گفت اکنون مقطع خوبی برای سرمایه گذاری در بازار است. در سال اتی بازدهی بورس نسبت به سایر بازار ها معقول تر و مناسب تر خواهد بود، اما قابلیت مقایسه با سال 1399 را نخواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1905

به "تا سرانجام سال از بورس انتظاری نداشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا سرانجام سال از بورس انتظاری نداشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید