اخبار اقتصادی

طراحی تأسیسات استخر چگونه است؟ از پمپ و فیلتر تا سیستم تخلیه

طراحی تأسیسات استخر شنا از نظر مفهومی بسیار ساده است و به افراد یاری می نماید تا در یک روز گرم تابستان، بزرگترین اختراع بشریت را تجربه نمایند (اونایی که گرمایی باشن حرف منو بهتر میفهمن!). همانطور که معین است، در طراحی استخر از فناوری های بسیار پیشرفته...

6 مهر 1399

آخرین شرایط تورم در کشورهای همسایه

نرخ تورم پاکستان به بالاترین سطح چهار ماه اخیر رسید.

4 مهر 1399

رویترز، سرمایه داران جمهوری خواه آمریکا در حال صف آرایی علیه ترامپ

سرمایه داران و افراد پرنفوذ حزب جمهوری خواه آمریکا در حال هزینه کردن برای جلوگیری از انتخاب مجدد رئیس جمهور این کشور هستند.

1 مهر 1399

هند مدعی حمایت مردم آمریکا از خود مقابل چین شد

هند با استناد به نظر سنجی یک موسسه استرالیایی اظهار داشت: مردم آمریکا خواستار حمایت کاخ سفید از هند مقابل کشور چین هستند.

31 شهریور 1399

گزارش، نگرش متفاوت سیاست مداران ترکیه به توافقنامه لوزان

در 97 سالگی پیمان لوزان، برخی از احزاب ترکیه، سالگرد این پیمان را مانند یک پیروزی بزرگ جشن می گیرند و برخی دیگر نیز، از لوزان به عنوان یک شکست تاریخی بزرگ یاد می کنند.

28 شهریور 1399

برنامه ریزی برای بازنگری دروس دانشگاه فنی تا خاتمه سال ، ظرفیت پذیرش 180 هزار نفری برای سال تحصیلی جدید اعلام شد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از برنامه ریزی برای بازنگری دروس تا انتها سال جاری و همچنین اعلام آمادگی برای پذیرش 180 هزار دانشجو در سال تحصیلی جدید اطلاع داد.

28 شهریور 1399

توجیه آمریکا برای بستن کنسولگری چین

فارس نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد علت تعطیلی کنسولگری چین در شهر هیوستون ایالت تگزاس، محافظت از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی است.

27 شهریور 1399

گزارش تازه سازمان ملل از فعالیت های القاعده در افغانستان

فارس نوشت: ناظران مستقل بخش نظارت از تحریم های سازمان ملل متحد در گزارشی تازه اعلام کردند شبکه القاعده در 12 ولایت افغانستان فعالیت مخفی دارد و رهبر این شبکه نیز در افغانستان حضور دارد.

26 شهریور 1399

کرونا در اروپا، از بازگشایی مدارس در ایتالیا تا هشدار پزشکان فرانسوی درباره شرایط کشور

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که مدارس ایتالیا بعداز وقفه ای طولانی بر روی دانش آموزان باز می گردد و پزشکان معروف فرانسوی هم درباره شرایط شیوع کرونا در کشورشان هشدار داده اند.

25 شهریور 1399

ترامپ: پاندمی کرونا قبل از اینکه بهتر گردد، شاید بدتر گردد!

رئیس جمهوری آمریکا در نخستین کنفرانس خبری ماه جاری میلادی خود درباره کووید-19 هشدار داد: شیوع این ویروس متاسفانه ممکن است پیش از آنکه بهتر گردد، بدتر گردد.

23 شهریور 1399

خداحافظی آیفون 11 با چین و سلام به بمبئی

شرکت اپل رسما مونتاژ گوشی آیفون 11 در هند را شروع کرد که این امر پیروزی بزرگی در راستای کوشش های دولت هند برای جذب شرکت های خارجی به شمار می فرایند.

23 شهریور 1399

بازسازی اضطراری گنبدهای بازار دَوه چی تبریز

خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز از بازسازی اضطراری گنبدهای بازار دَوه چی (شتربان) اطلاع داد.

21 شهریور 1399

صادرات انواع ماسک ممنوع شد

دفتر مقررات صادرات و واردات مصوبه ستاد مقابله با کرونای وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت صادرات انواع ماسک را ابلاغ کرد.

20 شهریور 1399

معدوم سازی جوجه های یک روزه عامل گرانی مرغ شد

خبرنگاران؛ نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم گفت: اگر در فرآیند تولید پروتئین سفید وقفه ایجاد شود، گران می شود. جوجه ریزی و برداشت هر 45 روز یک بار انجام می شود. وقتی در این فرایند وقفه می افتد، کاهش عرضه مورد به وجود می آید و در نهایت...

19 شهریور 1399

خبرنگاران راستا گردشگری باغ جهانی پهلوانپور مهریز به ساماندهی احتیاج دارد

یزد- خبرنگاران- مسوول پایگاه میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز گفت: راستا گردشگری و دروازه ورودی این این بنای فرهنگی و تاریخی برای استفاده مردم و مسافران نیاز مبرم به بازسازی و ساماندهی دارد.

18 شهریور 1399

چین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از چه کسی حمایت می نماید؟

خبرنگاران-فردریک کمپ* رئیس و مدیر اجرایی اندیشکده شورای آتلانتیک در مقاله ای از رویکرد چین به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می نویسد. وی معتقد است: چین فقط و فقط به دنبال منافع خود است و سعی دارد به طرق مختلف، موقعیت رهبری آمریکا در دنیا را مخدوش و خود...

17 شهریور 1399

مجوز افزایش انتشار گواهی سپرده عام 18 درصدی به بانک ها

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی ضمن موافقت با افزایش انتشار گواهی سپرده عام 18 درصدی توسط بانک ها، اعلام می کند: سقف انتشار گواهی سپرده عام بانک ها در سال جاری تا تاریخ 31 شهریور ماه 1399، حداکثر به میزان 20 درصد سپرده های بلندمدت آنها در سرانجام اسفند ماه...

16 شهریور 1399

خبرنگاران استاندار: تابلو ورود سرمایه گذار ممنوع را از ورودی خراسان شمالی بردارید

بجنورد- خبرنگاران- استاندار خراسان شمالی گفت: مدیران باید به نحوی فرایند کارها را برای حل مسائل بخش خصوصی پیگیری نمایند که تابلو فرضی ورود سرمایه گذار ممنوع از ورودی استان برداشته گردد.

12 شهریور 1399

پنتاگون: روسیه در کوشش برای تسریع خروج آمریکا از افغانستان است

وزارت دفاع آمریکا در گزارشی مدعی شده دولت روسیه برای تسریع خروج آمریکا از افغانستان کوشش نموده است.

6 شهریور 1399

خبرنگاران عملیات احداث 2 هزار واحد مسکونی محرومان کشور در قزوین شروع شد

قزوین - خبرنگاران - عملیات احداث 2 هزار واحد مسکونی محرومان کشور روز دوشنبه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به صورت نمادین در روستای هادی آباد از توابع شهرستان قزوین شروع شد.

4 شهریور 1399
تعداد: (273)