توقف پرواز هواپیما های سبک و فوق سبک شرکت های خاطی

به گزارش لیسو، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل دفتر آنالیز سوانح سازمان هواپیمایی کشوری از توقف پرواز هواپیمای بلوبرد و شرکت های بهره بردار هواپیما های سبک و فوق سبک خاطی اطلاع داد.

توقف پرواز هواپیما های سبک و فوق سبک شرکت های خاطی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، آقای حسن رضایی فر اضافه کرد: در پی وقوع سانحه هواپیمای سبک آموزشی در شمال فرودگاه بجنورد، جلسه اضطراری به منظور ریشه یابی دلایل وقوع این سانحه با حضور ریاست سازمان، معاون استاندارد پرواز و بعضی مدیران مربوطه تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه اقدامات اصلاحی ارائه شده به شرکت های بهره بردار مورد آنالیز نهاده شد، گفت: چندی پیش در پی وقوع سوانح متعدد در هواپیما های سبک و فوق سبک، به منظور انجام اقدامات اصلاحی، به صورت موقت فعالیت شرکت های بهره بردار این نوع از هواپیماها، به حالت تعلیق عایدی تا شرکت ها و مدارس خلبانی ارزیابی ریسک خود را ارائه و مورد ممیزی ایمنی مضاعف بازرسان سازمان قرار گیرند.

رضایی فر توضیح داد: در جلسه مذکور سایر اقدامات اصلاحی به منظور جلوگیری از اتفاقات مشابه آنالیز شد و دفاتر نظارتی، بخش های فنی، عملیاتی و آنالیز سوانح توضیحاتی ارائه دادند.

مدیرکل دفتر آنالیز سوانح سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: به دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، فعالیت پروازی شرکت هایی که از ریسک بالا برخوردارند، تعلیق و مقرر شد تا معین شدن دلیل نقص فنی از فعالیت پروازی هواپیما های بلوبرد تا اطلاع ثانوی جلوگیری گردد.

وی با اشاره به الزام دفاتر نظارتی در بخش های عملیاتی و فنی به منظور پیشگیری از وقوع سوانح مشابه، اعلام نمود: هم اکنون گزارش اولیه سانحه هواپیمای بلوبرد متعلق به مرکز آموزش فراسپهر ایرانیان در وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری منتشر و پیشنهادات ایمنی برگرفته از تمام سوانح رخداده جمع بندی و به منظور جلوگیری از سوانح بعدی در اختیار همه شرکت های بهره بردار هواپیما های سبک و فوق سبک نهاده شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1666

به "توقف پرواز هواپیما های سبک و فوق سبک شرکت های خاطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف پرواز هواپیما های سبک و فوق سبک شرکت های خاطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید