خبرنگاران استاندار: تابلو ورود سرمایه گذار ممنوع را از ورودی خراسان شمالی بردارید

به گزارش لیسو، بجنورد- خبرنگاران- استاندار خراسان شمالی گفت: مدیران باید به نحوی فرایند کارها را برای حل مسائل بخش خصوصی پیگیری نمایند که تابلو فرضی ورود سرمایه گذار ممنوع از ورودی استان برداشته گردد.

خبرنگاران استاندار: تابلو ورود سرمایه گذار ممنوع را از ورودی خراسان شمالی بردارید

محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در نشست آنالیز مصوبات و تفاهم نامه های سفر ریاست جمهوری به استان گفت: مهمترین کار یک مدیر حمایت از بخش خصوصی است زیرا با فعال شدن این بخش اشتغال و درآمد پایدار ایجاد می گردد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی نبود بعضی از مدیران را از بودنشان بهتر دانست و اضافه نمود: بعضی از مدیران به مانند یک مانع در مقابل رشد و توسعه استان ایستاده اند.

باید شرایط را درک کرد

شجاعی با تاکید بر اینکه مشکل استان برگزاری کارگروه و کمیته نیست بلکه مشکل درک شرایط است، توضیح داد: متاسفانه مدیران با قوانین و مقررات بازی می نمایند و بنده بارها تاکید نموده ام، شان مدیریت در اجرای کارها است.

وی تاکید نمود: عدم پیگیری متقاضیان دریافت تسهیلات برای سرمایه گذاری، عدم پیگیری دستگاه اجرایی متولی صدور مجوز بر نحوه انجام کارها و وجود قوانین و مقررات بانکی که با توجه به تحریم ها و نبود بازار فروش پرداخت تسهیلات 18 درصدی به نفع سرمایه گذار نیست، از مهمترین ضعف ها و مسائل در بخش سرمایه گذاری استان است.

مدیرکل منابع طبیعی در جاجرم اردو بزند

استاندار خراسان شمالی با اشاره به مشکل تامین زمین برای اجرای طرح نیروگاه خورشیدی در جاجرم گفت: مدیرکل منابع طبیعی استان باید برای جلب رضایت دامداران منطقه و پیگیری واگذاری زمین به سرمایه گذار بخش خصوصی به منظور اجرای این نیروگاه، در شهرستان جاجرم مستقر شده و تا حل نکردن مساله به مرکز استان بازنگردد.

گازرسانی به تمامی روستاهای استان ظرف یک سال

شجاعی با اشاره به نشست با مدیرعامل بنیاد علوی در مورد اجرای گازرسانی به همه روستاهای استان، گفت: شرکت گاز استان باید تا 48 ساعت آینده مسائل و مسائل خود با دستگاه های اجرایی را برای اجرای پروژه گازرسانی به روستاها به استانداری اعلام کند.

وی توضیح داد: بنیاد مسکن نیز باید تا 48 ساعت آینده طرح هادی روستاهای بالای 20 خانوار را به شرکت گاز تحویل دهد و برای روستاهایی که طرح هادی آن آماده نیست نیز باید تا یک ماه آینده طرح را آماده نموده و تحویل دهد.

شجاعی اضافه نمود: کمیته برنامه ریزی شهرستان ها موظف به تعریف اعتبار برای اجرای این طرح هستند و همچنین جلسات هماهنگی با موضوع استانداری، فرمانداران، مدیران کل مربوطه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی است تا شرکت گاز تنها به اجرای پروژه ها بپردازد.

اکنون ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری خراسان شمالی 100 درصد و در نواحی روستایی 99.7 درصد است و هم اکنون 739 روستای این استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند در حالی که میانگین کشوری گازرسانی به مناطق شهری 96.4 درصد و روستایی 75.3 درصد است.

44 درصد از جمعیت 863 هزار نفری خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند.

کاروان دولت تدبیر و امید، 23 تیرماه پارسال به خراسان شمالی سفر نموده بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1062

به "خبرنگاران استاندار: تابلو ورود سرمایه گذار ممنوع را از ورودی خراسان شمالی بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: تابلو ورود سرمایه گذار ممنوع را از ورودی خراسان شمالی بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید