رویای شکست برزیل در گام نخست

به گزارش لیسو، خبرنگاران: شاگردان ولاسکو که تاکنون در تورنمنت های مختلف پیروز به شکست روسیه، ژاپن و ایتالیا شده اند این بار روی پیروزی مقابل برزیل در گام نخست و بعد آمریکا تمرکز نموده اند.

رویای شکست برزیل در گام نخست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، فدراسیون دنیای والیبال تا سال 1993 هر سال یک تورنمنت مهم و یک جام بزرگ برگزار می کرد به جز سال بعد از المپیک. بازی های المپیک، جام دنیای و مسابقات قهرمانی دنیا، تورنمنت های مهم و بین المللی FIVB بودند.

سران وقت فدراسیون دنیای در سال 1992 به فکر افتادند که چرخه 4 ساله مسابقات بین المللی و اهدای جام را با اضافه کردن یک تورنمنت مهم به تقویم خود در سال بعد از المپیک، کامل نمایند. به این ترتیب بود که مسابقاتی به نام جام بزرگ قهرمانان (Grand Champions Cup) یا همان چیزی که در ایران به نام جام بین قاره ای معروف است به وجود آمد.

قهرمان آمریکای شمالی و مرکزی، قهرمان آمریکای جنوبی، قهرمان اروپا، قهرمان آفریقا، قهرمان آسیا و کشور میزبان، 6 تیم برگزار نماینده GCC هستند. ژاپنی ها با توجه به امکانات مناسب برگزاری و پوشش خوب تلویزیونی و مهم تر از آن با واریز یک یاری نقدی چشمگیر به حساب فدراسیون دنیای والیبال، میزبانی مادام العمر این مسابقات را به نام خودشان ثبت کردند.

تیم ملی والیبال ایران در سال جاری دومین حضور خود را در این مسابقات تجربه می نماید. ملی پوشان ایران در سال 2009 نیز در حالی که فینال جام ملت های آسیا را به طرز عجیبی به ژاپن واگذار کردند با توجه به میزبانی چشم بادامی ها در مسابقات جام بزرگ قهرمانان به این رقابت ها راه پیدا کردند. آن سال شاگردان حسین معدنی با کسب تنها یک پیروزی مقابل مصر، به مقام پنجم رسیدند.

در مسابقات سال 2013 اما نماینده قاره آفریقا به خاطر نتایج ضعیف در المپیک 2012 لندن محروم است. البته بعید به نظر می رسد که شرایط سیاسی مصر بی ارتباط به این تصمیم فدراسیون دنیای باشد در نتیجه یک تیم پرطرفدار با مشورت ژاپنی ها جایگزین مصر شد که این تیم هم ایتالیا بود. برزیل، روسیه و آمریکا هم دیگر تیم های شرکت نماینده در مسابقات هستند.

شاگردان ولاسکو تاکنون در تورنمنت های مختلف پیروز به شکست دادن تیم های روسیه، ژاپن و ایتالیا شده اند. در میان بزرگان والیبال دنیا، برزیل و آمریکا در دیدار با ایران همواره پیروز بوده اند ولی این بار اعتماد به نفس و تجربه حاصل از لیگ دنیای، جام دنیای و 2 قهرمانی متوالی در آسیا تمام بازیکنان تیم ملی والیبال را صاحب انگیزه نموده تا روی پیروزی بر برزیل و آمریکا تمرکز نمایند. داشتن یک تیم با چنین بازیکنانی برای هر کشوری یک نقطه قوت محسوب می گردد.

تیم ملی کشورمان در دیدار نخست فردا (سه شنبه) مقابل برزیل قرار خواهد گرفت که بازی بسیار سختی برای ما محسوب می گردد خصوصا این که به دلیل عدم همکاری کشور میزبان یعنی ژاپن، ملی پوشان ایران دیرتر از سایر تیم ها راهی این کشور شده و فرصت ریکاوری چندانی نداشته است.

سعید معروف، مهدی مهدوی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، آرمین تشکری، حمزه زرینی، فرهاد قائمی، علیرضا مباشری، مجتبی میرزا جانپور، رحمان داودی، شهرام محمودی، امیر غفور، فرهاد ظریف و ناصر رحیمی پناه، 14بازیکن ایران به همراه کادر فنی شامل امیر خوش خبر به عنوان سرپرست، خولیو ولاسکو(سرمربی)، احمد مساجدی، ناصر شهنازی (مربی)، سیامک افروزی (پزشک) و نوید مشجری(آنالیزور) هستند.

براساس اعلام کمیته برگزاری مسابقات جام بزرگ قهرمانان، برنامه این رقابت ها به وقت تهران به توضیح زیر است:

سه شنبه 28 آبان- کیوتو

ساعت 6:40: ایتالیا - روسیه

ساعت 10:40: ایران - برزیل

ساعت 13:40: ژاپن - ایالات متحده

چهارشنبه 29 آبان - کیوتو

ساعت 6:40: ایران - ایتالیا

ساعت 10:40: برزیل - ایالات متحده

ساعت 13:40: ژاپن - روسیه

آدینه اول آذر - توکیو

ساعت 6:40: ایتالیا - ایالات متحده

ساعت 10:40: ایران - روسیه

ساعت 13:40: ژاپن - برزیل

شنبه دوم آذر - توکیو

ساعت 6:40: ایران - ایالات متحده

ساعت 10:40: روسیه - برزیل

ساعت 13:40: ژاپن - ایتالیا

یکشنبه سوم آذر - توکیو

ساعت 6:40: برزیل - ایتالیا

ساعت 9:40: روسیه - ایالات متحده

ساعت 12:40: ژاپن - ایران

منبع: تسنیم
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 306

به "رویای شکست برزیل در گام نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویای شکست برزیل در گام نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید