عاشوری: لزومی ندارد سرمربی تیم ملی حتما بزرگ باشد، در میانه زمین یک لیدر باصلابت می خواهیم

به گزارش لیسو، بازیکن پیشین تیم ملی گفت: بزرگ یا نامدار بودن یک مربی چندان مهم نیست، مهمترین مسئله این است که نفری را انتخاب کنیم که تفکراتش به سبک و سیاق فوتبال ما بخورد.

عاشوری: لزومی ندارد سرمربی تیم ملی حتما بزرگ باشد، در میانه زمین یک لیدر باصلابت می خواهیم

محسن عاشوری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص صعود تیم ملی به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی گفت: جایگاه تیم ملی آن قدر خراب شده بود که حتی خیلی ها نسبت به نتیجه دریافت مقابل بحرین و عراق نگران بودند. این در حالی است که ما یادمان رفته که در تیم ملی خودمان بهترین ها را در اختیار داریم. ما همیشه در بدترین شرایط هم جزو بهترین تیم های آسیا بودیم اما به هر حال نگرانی خاصی وجود داشت که خوشبختانه نتایج خوبی گرفتیم و به دور بعد صعود کردیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان نمود: من برای دراگان اسکوچیچ خوشحالم و این مربی توانست کارش را به خوبی انجام دهد. وقتی اسکوچیچ انتخاب شد خیلی ها انتقاد کردند اما من معتقدم که بزرگ یا نامدار بودن یک مربی چندان مهم نیست. مهمترین مسئله این است که ما نفری را انتخاب کنیم که تفکراتش به سبک و سیاق فوتبال ما بخورد و لزومی ندارد سرمربی حتما بزرگ باشد.

عاشوری اضافه کرد: بیشتر مربیان کروات در تیم های باشگاه و ملی ما پیروز بوده اند، چون آنها مربیانی تاکتیکی و تکنیکی هستند که به کارهای بدنی هم اهمیت می دهند. برای انتخاب یک مربی حتما نباید به این موضوع توجه بکنیم که آن مربی اسم بزرگی داشته باشد. زمانی که دراگان انتخاب شده بود من ملاقاتی 10 دقیقه ای در هتل با او داشتم و آن زمان هم گفتم این مربی می تواند به فوتبال ملی ما کمک کند. اسکوچیچ در تیم های باشگاهی هم عملکرد خوبی از خودش بر جای گذاشته است.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا ایران می تواند به جام جهانی صعود کند، شرح داد: ما در همه پست ها بهترین ها را در اختیار داریم، هر چند که در میانه زمین شرایط کمی متفاوت است. در این بازی ها فقط احمد نوراللهی به صورت ثابت در خط هافبک بازی کرد و بقیه نفرات تغییر کردند. فکر می کنم یک زوج سازی مناسب باید در خط هافبک صورت بگیرد و ما نیاز به یک لیدر باصلابت در وسط زمین داریم. ما فوتبالیستی مثل سامان قدوس را در اختیار داریم اما نیاز داریم که او صلابت بیشتری داشته باشد و بتواند در تمامی لحظات بازی خودش را به خوبی نشان دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1661

به "عاشوری: لزومی ندارد سرمربی تیم ملی حتما بزرگ باشد، در میانه زمین یک لیدر باصلابت می خواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاشوری: لزومی ندارد سرمربی تیم ملی حتما بزرگ باشد، در میانه زمین یک لیدر باصلابت می خواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید