عمان ویزا را برای گردشگران ایرانی لغو کند، ترانزیت گردشگران ما به وسیله فرودگاه های عمان انجام گردد

به گزارش لیسو، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: باید کوشش گردد روند رفت و برگشت گردشگران در چارچوب آژانس های رسمی و قانونی انجام گردد تا با رضایت کامل سفر نمایند؛ رضایت کامل گردشگران عمانی برای ما مهم است بنابراین باید بتوانیم نظارت و کنترل کامل داشته باشیم، از این رو فهرست آژانس های قانونی را در اختیار سفارت ایران در مسقط قرار می دهیم.

عمان ویزا را برای گردشگران ایرانی لغو کند، ترانزیت گردشگران ما به وسیله فرودگاه های عمان انجام گردد

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دومین نشست تجاری فعالان بخش های خصوصی گردشگری ایران و عمان که شامگاه امروز سه شنبه 30 مهر در هتل شرایتون مسقط و به میزبانی بخش خصوصی ایران برگزار گردید، گفت: امیدوارم این سفر زمینه رونق صنعت گردشگری دو کشور گردد. راه های توسعه گردشگری دو کشور، تورهای ترکیبی، گردشگری درمانی و قرار دریافت ایران در فهرست وزارت بهداشت عمان، گردشگری دریایی و حضور کروزها در بنادر ایرانی، و اجرای فم تورهای عمان در ایران از جمله مواردی بود که امروز با همتای عمانی صحبت کردیم.

دکتر مونسان اضافه نمود: با توجه به امکانات بسیار خوبی که در حوزه سلامت و درمان داریم امیدوارم فردا در دیدار با وزیر بهداشت عمان تأییدیه نهایی را اخذ کنیم. همان گونه که مردم عمان مناطق جنوبی ایران را به خوبی می شناسند نقاط شمالی را نیز به آن ها معرفی کنیم.

او اظهار کرد: از وزیر گردشگری عمان هم تقاضا دارم برای لغو ویزا گردشگران ایرانی که منجر به حضور بیشتر گردشگران ایرانی در عمان می گردد، یاری کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: ایران حدود 8میلیون گردشگر خروجی دارد و ما علاقه مند هستیم بخش زیاد از آن ها راهی عمان شوند. درآمد حضور گردشگران بسیار بیشتر از محل اخذ درآمد حاصل از صدور ویزا می گردد، این استدلال را در دفاع از لغو ویزا گردشگران عمانی در دولت خودمان نیز گفتم.

او تأکید کرد: رونق گردشگری هم رونق مالی را تضمین می نماید و هم موجب افزایش انس و الفت مردمان دو کشور می گردد. علاقه مند هستیم ترانزیت گردشگران خروجی و ورودی ما به وسیله فرودگاه های عمان انجام گردد؛ روابط برادرانه دو کشور را برای این موضوع ترغیب می نماید.

دکتر مونسان توضیح داد: همان طور که می دانید رشد فرودگاه های منطقه ای با گردشگران زیاد ایرانی شروع شد. 8میلیون گردشگر خروجی و 10میلیون گردشگر ورودی می تواند به رشد فرودگاه ها و خطوط پروازی عمان یاری کند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 415

به "عمان ویزا را برای گردشگران ایرانی لغو کند، ترانزیت گردشگران ما به وسیله فرودگاه های عمان انجام گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان ویزا را برای گردشگران ایرانی لغو کند، ترانزیت گردشگران ما به وسیله فرودگاه های عمان انجام گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید