عمیق ترین چشمه آب سرد دنیا

به گزارش لیسو، کشور ما سرزمینی چهارفصل است که به هر گوشه آن سر بزنید با جذابیتی چشم نواز روبرو خواهید شد. ما در این گزارش سعی می کنیم با سر زدن به یکی از استان های شمالی کشورمان شما را با یکی از جاذبه های کمتر شناخته شده آشنا کنیم. استان گلستان با مرکزیت گرگان یکی از استان های شمالی کشورمان است. این استان با داشتن جذابیت های طبیعی و تاریخی متعدد هر ساله توجه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب می نماید.

عمیق ترین چشمه آب سرد دنیا

یکی از جاذبه های طبیعی استان گلستان با نام چشمه گل رامیان شناخته می گردد. این چشمه، چشمه ای آهکی به طول 90 متر و عرض 80 متر است که با عمقی بالغ بر 80 متر، عمیق ترین چشمه آب سرد دنیا است. در اصل با جستجوی معنای نام چشمه متوجه می شویم که واژه گل در زبان ترکی به معنای نقطه ای است که بسیار عمیق، گود و فرورفته باشد و داخل آن آب جمع شده باشد.

چشمه گل رامیان در 5 کیلومتری جنوب شهرستان رامیان و در دامنه کوه قرار گرفته است. این چشمه از یک سو به زمین های زراعی و از 3 طرف به جنگل می رسد. بعضی از افراد چشمه گل رامیان را به دالان بهشت تعبیر می نمایند.

در اینجا باید گفت؛ چشمه گل رامیان در نزدیکی بزرگ ترین منبع زربین باقی مانده در دنیا قرار گرفته است. زربین، گونه ای از درختان همواره سبز است که برگش خواص دارویی زیادی دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 875

به "عمیق ترین چشمه آب سرد دنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "عمیق ترین چشمه آب سرد دنیا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمیق ترین چشمه آب سرد دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید