فاصله نزدیک تیم ها و معادله پیچیده در گروه تراکتور

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران، سرخ پوشان دیار آذربایجان شامگاه آدینه نخستین پیروزی خود در لیگ قهرمانان آسیا را به ثبت رساندند و صندلی شان در رده دوم جدول رده بندی را مستحکم تر کردند.

فاصله نزدیک تیم ها و معادله پیچیده در گروه تراکتور

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ تراکت سیاه و سفید از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

در ملاقات مقابل نیروی هوایی عراق، خطیبی همان طور که پیش از بازی هم گفته بود، تراکتور را با آرایش متفاوت تری نسبت به ملاقاتهای دور رفت به میدان فرستاد.

حضور بازیکنان تازه نفس در ترکیب تراکتور، حربه به موقعی بود که کادر فنی تراکتور با ظرافت هرچه تمام تر آن را به کار گرفت و شمار امتیازات تیم را به عدد 6 رساند تا شانس صعود از گروه دوچندان گردد.

علاوه بر آن، نباید به راحتی از کنار ریکاوری خوبِ بازیکنان تیم تراکتور گذشت. رسول خطیبی که تاکید ویژه ای روی این موضوع دارد، پس از خاتمه دور رفت کوشش زیادی کرد که بازیکنان ریکاوری خوبی داشته باشند و نتیجه آن نیز روز گذشته معین شد و بعضی بازیکنان که در سه ملاقات نخست به میدان رفته بودند، 90 دقیقه بدون احساس خستگی کوشش کردند.

بازی منطقی بازیکنان تراکتور

بازیکنان تراکتور در این ملاقات منطقی تر از ملاقات مقابل پاختاکور، با هوش تر از ملاقات مقابل الشارجه و با تسلط تر از ملاقات رفت مقابل نیروی هوایی عراق در میدان حضور یافتند؛ سه فاکتوری که نماینده شایسته ایران را بدون باخت نگه داشت، 6 امتیازی کرد و به نخستین پیروزی در گروه B لیگ قهرمانان آسیا رساند.

شاگردان رسول خطیبی در همان دقیقه نخست روی نبوغ مثال زدنی مهدی تیکدری که در خاتمه هم به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد، به گل دست پیدا کردند. آنها در ادامه بازی کاملاً منطقی ظاهر شدند و با بازی زیرکانه خود برد یک بر صفر را به ارمغان آوردند.

شاید با نگاهی دقیق تر به عملکرد تراکتور در نیمه دوم، عقب نشینی این تیم را امری منطقی توصیف کرد. در مسابقات مهمی مانند لیگ قهرمانان آسیا شاید اگر تراکتور پس از زدن گل پیروزی و با اتکا به 10 نفره بودن حریف بی مهابا حمله می کرد، همان اتفاقی رخ می داد که در ملاقات مقابل پاختاکور افتاد.

نیروی هوایی شانس صعود را از دست داد

از طرفی دیگر، نیروی هوایی عراق با شکست مقابل تراکتور، تقریباً شانس صعود از گروه را از دست داد و طبیعی بود که حتی با وجود 10 نفره بودن برای جبران گل خورده به آب و آتش بزند.

در کنار تمامی این موارد، قبل از ملاقات مقابل نیروی هوایی، همدلی ارکان مدیریتی باشگاه بیش از پیش شد؛ تا جایی که محمدرضا زنوزی مطلق، مالک باشگاه تراکتور روز قبل از بازی در تماسی تصویری با اعضای تیم به آنها انگیزه داد. وی در این تماس تصویری، به بازیکنان روحیه داده و از آنها خواسته بود که بدون هیچ فشار و استرسی با تمام وجود در میدان حضور یابند که نتیجه این کار به موقع مالک باشگاه، افزایش توان روحی بازیکنان بود.

سه امتیازی که در گرمای وحشتناک شارجه به هر شکلی کسب شد، قطعاً در هفته آخر یاری زیادی به تراکتور خواهد نمود. شاگردان خطیبی هم قسم شده اند که به این فرایند خود در دو ملاقات باقی مانده هم ادامه دهند تا امتیازات از دست رفته جبران گردد.

معادله گروه دوم پیچیده تر از دیگر گروه ها

تراکتور برای صعود مستقیم به مرحله حذفی مسابقات کار بسیار دشواری دارد و باید صدرنشین این گروه مرگ گردد. با توجه به فاصله نزدیک امتیازات، صعود برای همه تیم های گروه دوم سخت است و تراکتور برای اینکه بتواند با حضور در صدر، بدون دردسر راهی مرحله حذفی گردد احتیاج به دو برد قطعی دارد.

تراکتور روز دوشنبه از ساعت 19:30 به مصاف پاختاکور سه امتیازی می رود که باید در این بازی پیروز گردد. با توجه به اینکه الشارجه نیز همان روز به احتمال زیاد برنده بازی با نیروی هوایی خواهد بود، پیروزی در هر دو بازی برای صدرنشینی تراکتور احتیاج است.

طرفداران تراکتور بسیار امیدوار هستند که تیم شأن بتواند با گذر از نماینده ازبکستان در بازی خاتمهی دور گروهی نیز از سد الشارجه گذشته و بدون دردسر راهی مرحله حذفی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1570

به "فاصله نزدیک تیم ها و معادله پیچیده در گروه تراکتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله نزدیک تیم ها و معادله پیچیده در گروه تراکتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید