مهلت ثبت نام کتاب های درسی امشب به انتها می رسد

به گزارش لیسو، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: دانش آموزانی که تا به امروز اقدام به خرید اینترنتی کتاب درسی نکرده اند فقط تا ساعت 24 امشب فرصت دارند کتاب های درسی را خریداری کنند.

مهلت ثبت نام کتاب های درسی امشب به انتها می رسد

به گزارش خبرنگاران از مهر، حسن ملکی افزود: مهلت خرید کتاب های درسی تا به امروز دو بار تمدید شده است و اگر بخواهیم دوباره آن را تمدید کنیم، فرصتی برای توزیع کتاب ها با توجه به بازگشایی زودهنگام مدرسه ها نداریم.

وی افزود: بیش از یک میلیون و 100 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی هنوز اقدام به خرید کتاب های درسی نکرده اند که باید زودتر به خرید کتاب درسی اقدام کنند.

ملکی تاکید کرد: کتاب های درسی امسال فقط از طریق آموزش و پرورش مدارس توزیع می شود و هیچ کتابی در کتاب فروشی فروخته نخواهد شد بنابراین دانش آموزانی که هنوز کتاب های درسی خود را نخریده اند به خرید اقدام کنند تا قبل از اینکه سامانه فروش کتاب های بسته شود.

وی افزود: در صورتی که سامانه توزیع کتاب ها بسته شود، دانش آموزانی که تا به امروز کتاب نخریده اند بدون کتاب خواهند ماند.

ملکی افزود: فروش کتاب در کتابفروشی ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار داشت: امسال بیش از 140 میلیون جلد کتاب درسی چاپ شده است و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه سال تحصیلی امسال از 15 شهریور آغاز خواهد شد، گفت: امسال آموزش دانش آموزان به سه صورت مجازی در مناطق قرمز، در مناطق زرد به صورت نیمه حضوری و یک روز در میان و در مناطق سفید به صورت حضوری خواهد بود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی ادامه داد: بخشنامه به همه مدارس ارسال کرده ایم که نحوه آموزش مجازی و حضوری را برای معلمان تشریح کنند بنابراین معلمان در هر منطقه می دانند که به چه صورت و به چه میزان باید کتاب درسی را تدریس کنند.

ملکی با تاکید بر اینکه 20 درصد از کتاب های درسی در مناطق قرمز حذف خواهد شد، گفت: در سایر مناطق کتاب ها به صورت کامل تدریس خواهد شد.

وی افزود: امسال لوح فشرده به همراه کتاب های درسی توزیع نمی شود، ولی متن مکتوب (pdf) کتاب ها را در شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) بارگذاری کرده ایم و دانش آموزان می توانند به متن کتاب ها دسترسی داشته باشند.

ملکی تاکید کرد: کتاب ها بر اساس قیمت پشت جلد و با یارانه دولتی فروخته می شوند و قیمت آزاد آنها بیش از 5 یا 6 برابر خواهد بود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی افزود: کتاب ها برای دانش آموزان مناطق محروم، رایگان توزیع می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1134

به "مهلت ثبت نام کتاب های درسی امشب به انتها می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام کتاب های درسی امشب به انتها می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید