نامزدهای وزرای خارجه و دفاع در دولت احتمالی بایدن

به گزارش لیسو، یک رسانه آمریکایی گزارشی درباره نامزدهای پست های کلیدی در دولت احتمالی جو بایدن منتشر کرد که در آن اسامی بعضی مقام های دولت باراک اوباما و همچنین سناتورهای دموکرات دیده می گردد.

نامزدهای وزرای خارجه و دفاع در دولت احتمالی بایدن

به گزارش فارس، در شرایطی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن تاکید بر پیروزی خود در انتخابات و تاکید بر تقلب گسترده، راه شکایت به دادگاه های این کشور را در پیش گرفته، یک رسانه آمریکایی لیستی از نامزدهای دولت احتمالی جو بایدن برای وزارت خارجه، دفاع، رئیس سیا و نمایندگی آمریکا در سازمان ملل منتشر کرد.

در گزارش فارین پالیسی درباره نامزدهای سِمت وزارت خارجه آمریکا در دولت احتمالی بایدن اسامی آشنایی از مقام های دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق و همچنین سناتورهای دموکرات به چشم می خورد.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، سوزان رایس مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دوره دوم ریاست جمهوری اوباما و نماینده آمریکا در سازمان ملل در دوره اول ریاست جمهوری او، از جمله نامزدهای مهم برای تصدی وزارت خارجه در دولت احتمالی بایدن است.

بنا بر نوشته فارین پالیسی، آنتونی بلینکن یکی دیگر از نامزدهای این سِمت است که در دولت اوباما ابتدا به عنوان قائم مقام مشاور امنیت ملی کاخ سفید و سپس به عنوان قائم مقام وزارت خارجه آمریکا فعالیت داشت.

در گزارش این رسانه اما آمده است: بعضی از افراد نزدیک به ستاد بایدن احتمال می دهند که به دلیل روابط خوب بلینکن با بایدن، او به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید انتخاب گردد و نه وزیر خارجه.

کریس مورفی سناتور دموکرات و عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از ایالت کنتیکت، یکی دیگر از نامزدهای وزارت خارجه در دولت احتمالی بایدن است.

مشاوران ستاد انتخاباتی بایدن و دستیاران کنگره آمریکا به فارین پالیسی خبر دادند، با توجه به رابطه کاری خوب مورفی با همکاران جمهوری خواه خود در کنگره، این احتمال بیشتر است که او در صورت حفظ اکثریت سنا توسط جمهوری خواستار، صلاحیتش برای سِمت وزارت خارجه تایید گردد.

کریس کونز سناتور دموکرات ایالت دِلاوِر، ایالتی که جو بایدن زاده و ساکن آن و برای سال ها سناتور آن بوده است، یکی دیگر از گزینه های وزارت خارجه در دولت احتمالی بایدن است.

فارین پالیسی، ضمن تاکید بر روابط خوب این سناتور با بایدن، حسن شهرت او درباره داشتن روابط کاری قوی با جمهوری خواستار را یکی از مزیت های او خوانده است.

این رسانه سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل در دوره دوم ریاست جمهوری اوباما،میت رامنی سناتور جمهوری خواه ایالت یوتا و ویلیام برنز قائم مقام وزارت خارجه آمریکا در دولت اول اوباما را از جمله دیگر گزینه های سِمت وزارت خارجه در دولت احتمالی بایدن خواند.

طبق این گزارش، خانم میشله فلورنُی معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاستگذاری در دولت اول اوباما، خانم تامی داکورث سناتور دموکرات ایالت ایلینوی و جه جانسون وزیر امنیت داخلی آمریکا در دولت اوباما نامزدهای سِمت وزارت دفاع در دولت احتمالی بایدن هستند.

به گفته این رسانه، برای سِمت مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در دولت احتمالی بایدن، احتمال انتخاب از بین توماس دانیلون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت اول اوباما، آوریل هینس قائم مقام مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دو سال پایانی دولت اوباما (2015 تا 2017) و مایکل مورل قائم مقام سیا در دولت اوباما وجود دارد.

فارین پالیسی به سِمت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در دولت احتمالی بایدن هم پرداخته است.

طبق این گزارش، وندی شرمن نفر سوم وزارت خارجه آمریکا در دولت اوباما، پیت بوته جج نامزد دموکرات رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سال 2020، نیکلاس برنز دیپلمات ارشد وزارت خارجه آمریکا در دولت جورج بوش پسر، لیندا توماس گرینفیلد دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور آفریقا در دولت اوباما، از جمله نامزدهای سِمت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در دولت احتمالی بایدن هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1274

به "نامزدهای وزرای خارجه و دفاع در دولت احتمالی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای وزرای خارجه و دفاع در دولت احتمالی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید