پرواز ایمن با بالگرد تک نفره امکان پذیر شد

به گزارش لیسو، محققان بالگرد مفهومی تک نفره ای ساختند که از آن می توان برای جابجایی در فواصل کوتاه و همچنین امور تحقیقاتی استفاده کرد.

پرواز ایمن با بالگرد تک نفره امکان پذیر شد

در سالهای اخیر تغییرات و ابتکارات چشمگیری در طراحی سیستمهای پروازی شخصی اجرا شده و حالا باید منتظر رونمایی از مدلی نسبتا متفاوت از آنها باشیم.

محققان خوش ذوق شرکتی در کانادا موسوم بهAirvinciبالگرد تک نفره منحصربفردی طراحی کرده اند که با بهره گیری از دو موتور مجزا از ایمنی بالایی برخوردار بوده و می توان از آن برای جابجایی افراد در فواصل کوتاه و همچنین برنامه های تحقیقاتی در نواحی دور افتاده نظیر قطب هم استفاده کرد.

طراحی این سیستم پروازی تک نفره جدید نتیجه ایده پردازی محقق اصلی این پروژه است. او همواره به چیزی شبیه یک بالگرد کوچک، مطمئن و پرسرعت فکر می کرده که از آن بتوان برای خلاص شدن از ترافیک سنگین استفاده کرد.

حالا این ایده به تدریج به واقعیت تبدیل می شود و اگر همه چیز طبق برنامه به پیش رود باید شاهد رونمایی از نخستین مدل واقعی آن در سال آینده بود.

در این سیستم پروازی به جای آنکه از یک موتور و دو ملخ استفاده شود از دو موتور و یک ملخ بهره گرفته شده تا ایمنی آن در مواردی که یکی از موتورها به هر دلیل از کار افتد همچنان حفظ شود. هر یک از این موتورها 28 اسب بخار قدرت داشته که ملخ بزرگی به قطر 2.1 متر را می چرخانند.

استفاده از دو موتور مزیتهای زیادی دارد که یکی از آنها ایجاد تعادل مناسب برای بالگرد است.

منبع: خبرگزاری موج
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 921

به "پرواز ایمن با بالگرد تک نفره امکان پذیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز ایمن با بالگرد تک نفره امکان پذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید