ائتلاف زیرپوستی پرسپولیس با سه تیم لیگ فزونی!

به گزارش لیسو، پرسپولیسی ها قصد دارند با 3 تیم دیگر حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان مذاکراتی را صورت داده و آن ها را نیز متقاعد کنند که این مدل برنامه ریزی به ضرر تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیاست تا بلکه با فشار بیشتر و همراهی سایر تیم های آسیایی بتوانند سازمان لیگ را متقاعد کنند که در تفکرات خود برای برگزاری مسابقات لیگ برتر تجدیدنظر کرده و نگاهی دوباره به برنامه بازی ها داشته باشند.

ائتلاف زیرپوستی پرسپولیس با سه تیم لیگ فزونی!

لیگ برتر امسال در شرایطی برگزار می شود که تیم های حاضر در این رقابت ها بیشترا به برنامه ریزی های سازمان لیگ معترض و براین باور هستند که مساوات را رعایت نمی کنند و تمام تیم ها به یک چشم نگاه نمی شوند و برخی تیم ها از برنامه ریزی ای که اجرا شده نفع می برند و همین موضوع بساطی را مهیا کرده تا بعضا ناکامی ها و شکست ها را بر گردن این نوع برنامه ریزی انداخته و مصاحبه های تند و تیزی را از سوی تیم ها ببینیم. هرچند این موضوع یک طرفه نیست و تیم هایی که در مظان اتهام قرار دارند هم مواردی را در دست دارند که با استناد به آن ها می خواهند اثبات کنند این مدل صحبت ها و جبهه گیری ها بیشتر فرافکنی بوده و همان هایی که از برنامه ریزی های سازمان لیگ می نالند، در همین لیگ بیستم بار ها و بار ها موارد دلخواه خود را به سازمان لیگ تحمیل کرده اند و کسب امتیازات زیادی را مدیون همین موضوع هستند.

اعتراض زیرپوستی سرخ ها علیه برنامه ریزی سازمان لیگ

با توجه به اینکه قرار است تعطیلات نیم فصل رقابت های لیگ برتر در فروردین ماه سال 1400 برای تیم ها شروع شود و در این زمان نیز اردوی تیم ملی برگزار شود، از همین حالا می توان انتظار داشت به زودی اعتراض های جدیدی به این برنامه ریزی سازمان لیگ شروع شود.

مدیران پرسپولیس که در دوره جدید لیگ قهرمانان نیز حضور دارند، از همین حالا جسته گریخته به این برنامه ریزی سازمان لیگ انتقاداتی را وارد کرده و بر این باورند که این برنامه بازی ها نه تن ها برای پرسپولیس بلکه برای تمامی تیم های حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا غیرکارشناسی است و تنها موضوعی که در این برنامه ریزی لحاظ نشده شرایط کنندگان کشورمان برای حضور در بازی های حساس لیگ قهرمانان آسیاست. هرچند سرخ ها هنوز موضع رسمی در این باره اتخاذ نکرده اند، اما زمزمه هایی که از این باشگاه شنیده می شود دال بر این است که آن ها با این برنامه ریزی مخالف هستند و قطعا با نزدیک تر شدن به این زمان، شاهد اعتراض علنی و رسمی آن ها خواهیم بود.

ائتلاف تیم های آسیایی!

سرخ ها که خوب می دانند در این شرایط جو خوبی علیه آن ها وجود ندارد و بیشتر تیم های لیگ رجحان آن ها را متهم می کنند که تمام برنامه ریزی های لیگ به نفع شان است، حالا برای اینکه به برنامه های آینده سازمان لیگ معترض باشند، نیازمند حمایت برخی تیم ها هستند. پرسپولیسی ها برای این مهم قصد دارند با 3 تیم دیگر حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان مذاکراتی را صورت داده و آن ها را نیز متقاعد کنند که این مدل برنامه ریزی به ضرر تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیاست تا بلکه با فشار بیشتر و همراهی سایر تیم های آسیایی بتوانند سازمان لیگ را متقاعد کنند که در تفکرات خود برای برگزاری مسابقات لیگ برتر تجدیدنظر کرده و نگاهی دوباره به برنامه بازی ها داشته باشند.

ملی پوشان چه زمانی استراحت کنند؟

با توجه به اینکه قرار است لیگ برتر تا اسفندماه نیز ادامه داشته باشد و پس از آن لیگ به تعطیلات برود، پرسپولیسی ها معتقدند این تصمیم می تواند تبعات بدی را برای کنندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

آن ها بر این باورند که تعطیلی لیگ در اواخر اسفند و سپس تعطیلی لیگ و شروع اردوی تیم ملی باعث می شود بازیکنان ملی پوش تیم های آسیایی نتوانند استراحت لازم را داشته باشند و همین موضوع می تواند روی عملکرد این بازیکنان و کیفیت بازی شان تاثیر منفی بگذارد.

آنطور که از قلمروی سرخ ها خبر می رسد، کادرفنی سرخ معتقد است این تصمیم باعث می شود ریسک مصدومیت بازیکنان ملی پوش بالا برود و این اتفاق در شرایطی که شاکله اصلی تیم شان توسط بازیکنان ملی پوش رقم می خورد، می تواند مسائل زیادی را برای آن ها در لیگ قهرمانان آسیا به وجود بیاورد.

پرسپولیسی ها بر این باورند سازمان لیگ می توانست در پایان هفته پانزدهم تعطیلاتی را برای تیم ها لحاظ کرده و در این زمان نقل وانتقالات نیز اجرا شده تا تیم ها بتوانند در این مدت با استراحت و انجام یک دوره بدنسازی کوتاه و شکل و شمایل جدید پای به ادامه بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بگذارند.

از آسیایی ها ملی پوش دعوت نشود!

پرسپولیسی ها در شرایطی به برنامه بازی های لیگ برتر در نیم فصل دوم معترض هستند که با توجه به برنامه های تیم ملی برای آمادگی بیشتر جهت حضور در رقابت های مقدماتی جام جهانی، بعید به نظر می رسد تغییری در تصمیمات سازمان لیگ برای زمان شروع نیم فصل دوم و تعطیلات نیم فصل ایجاد شود و همین موضوع سبب شده تا آن ها به دنبال راهکار دیگری برای حضوری پیروز در رقابت های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا باشند.

سرخ ها می گویند اگر قرار است سازمان لیگ در برابر برنامه ریزی اش کوتاه نیاید و بر همین منوال کار را جلو ببرد، می توان با سرمربی تیم ملی رایزنی کرد تا در اردوی فروردین ماه تیم ملی از 4 تیم حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به اردوی تیم ملی بازیکنی دعوت نشود تا آن ها بتوانند در این دوران تعطیلی استراحت کنند و دوران بدنسازی خود را سپری کرده و با شرایطی بهتر پای به رقابت با حریفان آسیایی بگذارند.

هرچند با توجه به شرایط حساس تیم ملی و نیاز به ایجاد انسجام و هماهنگی میان بازیکنان ملی پوش برای پیروزیت در بازی های پیش روی مقدماتی جام جهانی، بعید به نظر می رسد دراگان اسکوچیچ قبول کند در این اردو تمامی بازیکنانش را در اختیار نداشته باشد و قطعا طرح این موضوع می تواند حاشیه های زیادی را بین سرمربیان تیم های آسیایی و سرمربی تیم ملی ایجاد کند.

یا افزایش سهمیه لیگ رجحان یا مجوز جذب خارجی

سرخ ها که در نقل وانتقالات فصل جاری عملکرد پیروزی از خود به جا نگذاشتند و نتوانستند در خطوطی که احساس ضعف می کردند و بازیکنانی را از دست دادند نفرات جایگزین خوبی را به خدمت بگیرند، حالا در نیم فصل با فشار هواداران شان قصد دارند بازیکنان شایسته و به درد بخوری را جذب تیم خود کرده و با شکل و شمایلی جدید و قدرتی مضاعف پای به بازی های پیش رو بگذارد.

تا این لحظه به نظر می رسد مهدی ترابی را باید بمب نقل وانتقالاتی پرسپولیس و شاید لیگ برتر بدانیم و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد او بار دیگر پیراهن سرخ را بر تن می کند. ایمان سلیمی هم که فعلا در کشمکش با تراکتور است و در انتظار رای کمیته استیناف برای انتخاب تیم آینده اش است نیز در صورت برنده شدن در این پرونده شانس بالایی برای پوشیدن پیراهن سرخ در نیم فصل دارد.

با توجه به اینکه این بازیکنان هیچ کدام سهمیه لیگ رجحان به حساب نمی آیند، پرسپولیسی ها می توانند 2 بازیکن دیگر نیز از لیگ برتر به خدمت بگیرند. اما ظاهرا سرخ ها هدف بیشتری در نقل وانتقالات دنبال می کنند و قصد دارند بیش از 4 بازیکن را به جمع خود اضافه کنند.

این روز ها نقل وانتقالات زمستانی یکی از بزرگ ترین دغدغه سرخ ها شده است و آن ها می دانند اگر نتوانند بازیکنان موردنیاز خود را جذب کنند باید قید پیروزیت در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را بزنند. اما جالب است که آن ها این روز ها به قانون جذب 2 بازیکن لیگ رجحان در نیم فصل اعتراض دارند و بر این باورند که، چون جذب بازیکن خارجی برای تیم های لیگ رجحان ممنوع است، سازمان لیگ باید سهمیه جذب بازیکن لیگ رجحان را بیشتر کند تا به خصوص تیم های آسیایی بتوانند برای پیروزیت در لیگ قهرمانان آسیا، نقاط ضعف خود را ترمیم کنند.

البته مدیران پرسپولیسی این روز ها تیری را در تاریکی رها کرده و خواستار این شده اند که یا سهمیه جذب بازیکنان لیگ رجحان بیشتر شود یا سازمان لیگ در قانون منع جذب بازیکن خارجی تجدیدنظر کرده و به آن ها این اجازه داده شود که برای مقابله با تیم های پرقدرت و پرمهره اماراتی، قطری و عربستانی از بازیکنان خارجی در تیم شان استفاده کنند. موضوعی که بعید به نظر می رسد حداقل تا پایان فصل جاری مجوزش صادر شود!

فرهیختگان

منبع: فرارو
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1431

به "ائتلاف زیرپوستی پرسپولیس با سه تیم لیگ فزونی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف زیرپوستی پرسپولیس با سه تیم لیگ فزونی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید