افزایش ضریب ایمنی سفرهای نوروزی در رودخانه های اروند و کارون

به گزارش لیسو، مهدی فراهانی عصر امروز در جلسه هماهنگی ارگان ها برای ارتقاء ایمنی سفرهای دریایی که در محل سالن اجتماعات بندر خرمشهر برگزار گردید، اظهار کرد: این جلسه به منظور پیشگیری از هرگونه حوادث ناگوار دریایی با هدف اجرای طرح ایمنی سفرهای دریایی نوروز98 و افزایش فعالیت گردشگری در رودخانه های کارون و اروند تشکیل شد.

افزایش ضریب ایمنی سفرهای نوروزی در رودخانه های اروند و کارون

وی با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات اجرا شده بندر خرمشهر در زمینه ایمنی سفرهای دریایی در سال گذشته از همکاری سازمان ها، ادارات و ارگان های منجر به عدم بروز حادثه در ایام نوروز 97 تقدیر کرد.

معاون دریایی اداره کل بندر ودریانوردی خرمشهر اضافه نمود: بندر خرمشهر در راستای ایجاد ایمنی دریایی بیشتر همانند سالهای گذشته در ایام نوروز 98 با کوشش شبانه روزی معاونت دریایی این اداره کل و با استفاده از توان عملیاتی اداره ایمنی و حفاظت دریایی و همچنین اداره امور دریایی اقدام به انجام گشت های منظم دریایی در رودخانه های کارون و اروند می نماید.

فراهانی همچنین با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروز 97 بالغ بر357 هزار نفر گردشگر دریایی در رودخانه های اروند و کارون تردد کردند و از جاذبه های دریایی این دو رودخانه بهره مند شدند گفت: طی تعطیلات نوروزی سال جدید نیز پیش بینی می گردد شاهد افزایش استقبال هموطنان برای گردشگری دریایی و ارتقاء ایمنی سفرهای دریایی در رودخانه های اروند و کارون باشیم.

وی اضافه نمود: امیدواریم که در نوروز پیش رو نیز با همکاری تمام ارگان های مربوطه بستر مناسبی برای گردشگری دریایی فراهم گردد تا شاهد سالی به دور از هر گونه حادثه ای باشیم.

به گزارش لیسو، طرح سفرهای نوروزی هر ساله برای سفرهای ایمن برای میهمانان نوروزی با موضوع بندر خرمشهر و سایر ارگان های ذیربط برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 153

به "افزایش ضریب ایمنی سفرهای نوروزی در رودخانه های اروند و کارون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ضریب ایمنی سفرهای نوروزی در رودخانه های اروند و کارون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید